УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

Документ втратив чинність 3.02.2003

24 березня 1998 року №115
Про затвердження Інструкції щодо забезпечення охорони та
захисту адміністративного будинку та службових приміщень Центральної виборчої комісії

(втратила чинність згідно з постановою Центральної виборчої комісії
від 3 лютого2003 р. № 9)

Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

1. Затвердити Інструкцію щодо забезпечення охорони та захисту адміністративного будинку та службових приміщень Центральної виборчої комісії.

2. Контроль за виконанням даної постанови покласти на Керівника Секретаріату Центральної виборчої комісії Кавуна М.Г.

Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ

 

ІНСТРУКЦІЯ

щодо забезпечення охорони та захисту адміністративного будинку та службових приміщень Центральної виборчої комісії

І. Загальні положення

1.1. Дана Інструкція визначає порядок охорони та захисту адміністративного будинку, службових приміщень Центральної виборчої комісії (далі Комісія), порядок перебування в них працівників Комісії та відвідувачів.

1.2. Охорона адміністративного будинку та службових приміщень Центральної виборчої комісії (пл. Л. Українки, 1-IV, V, VI поверхи правої частини) здійснюється працівниками Управління державної охорони України відповідно до Угоди між Центральною виборчою комісією та Управлінням державної охорони України.

1.3. Дислокація постів по охороні адміністративного будинку та службових приміщень Комісії визначається Керівником Секретаріату за погодженням з Головою Комісії.

1.4. Працівники Управління державної охорони України забезпечують виконання таких завдань:

– охорона і захист об’єкта охорони в межах території, що охороняється, від злочинних проявів, а також дій, спрямованих на порушення чи зміну протиправним порядком його архітектурного вигляду, зовнішнього та внутрішнього оформлення;

здійснення додаткових режимних заходів, встановлених Головою Комісії або особою, яка його заміщає.

1.5. З метою забезпечення охорони і захисту об’єкта, зазначеного в пункті 1.2 цієї Інструкції, працівникам Управління державної охорони України надається право:

– перевіряти документи, що засвідчують особу громадян, які прибули на об’єкт охорони, а в разі потреби також у тих, які перебувають на об’єкті охорони або в його межах;

– здійснювати огляд особистих речей громадян та транспортних засобів, що прибувають на об’єкт охорони і залишають його, у тому числі із застосуванням спеціальної техніки;

– вимагати письмового пояснення від осіб, які порушують установлений режим на об’єкті охорони чи в його межах, а в разі потреби затримувати таких і передавати правоохоронним органам для подальшого з’ясування;

– порушувати перед відповідними працівниками Секретаріату Комісії питання про усунення недоліків у забезпеченні охорони і захисту об’єкта.

2. Порядок допуску та перебування працівників
Центральної виборчої комісії та відвідувачів на об’єкт охорони

2.1. Порядок допуску на об’єкт охорони визначається Головою Центральної виборчої комісії.

Допуск на об’єкт охорони здійснюється через чергового працівника охорони згідно з документами, що засвідчують особу.

2.2. Працівники Центральної виборчої комісії проходять на об’єкт через центральний або 9-й під’їзд адміністративного будинку за своїми службовими посвідченнями та тимчасовими перепустками, пред’являючи їх працівникам охорони в розгорнутому вигляді.

Особи, які допускаються на об’єкт охорони за тимчасовими перепустками, обов’язково пред’являють документи, що засвідчують особу.

2.3. Працівникам інших організацій і відомств, які відвідують об’єкт на постійній основі, відділ кадрів Секретаріату Комісії видає тимчасові перепустки (на термін до трьох місяців), оформлені за зразком, затвердженим Головою Центральної виборчої комісії.

2.4. Відвідувачі допускаються на об’єкт охорони через центральний під’їзд з 9 години до 17 години ЗО хвилин за замовленнями через чергового комендатури лише в робочі дні і повинні залишити об’єкти охорони не пізніше 18 години. При потребі вони підлягають огляду з використанням металодетектора та інших технічних засобів.

Замовлення на допуск до адміністративного будинку Комісії мають право давати члени Центральної виборчої комісії. Керівник Секретаріату, радники, помічники Голови Комісії та секретарі приймальні Голови Центральної виборчої комісії.

2.5. Режим роботи під’їздів:

– центрального, з пл. Лесі Українки, 1, — з 7 до 22 години у робочі дні, у вихідні дні час встановлює відділ кадрів Секретаріату Комісії;

– 9-ого під’їзду — з 8 до 21 години у всі дні тижня.

2.6. На об’єкт, що охороняється, цілодобово допускаються:

2.6.1. Без пред’явлення службового посвідчення (якщо співробітники Управління державної охорони України добре знають їх в обличчя) через 9-й та центральний під’їзди:

– Президент України;

– Голова Верховної Ради України та його заступники;

– Прем’єр-міністр України та віце-прем’єр-міністри України;

– Голова, заступник Голови, Секретар та члени Центральної виборчої комісії. Керівник Секретаріату;

– Глава Адміністрації Президента України;

– Генеральний прокурор України;

– Голова Конституційного Суду України;

– Голова Верховного Суду України;

– Голова Вищого арбітражного Суду України;

– Начальник Управління державної охорони України та його заступники. 2.6.2. Протягом робочого дня за наявності службового посвідчення:

– народні депутати України;

– керівники міністерств, державних комітетів;

– Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, голови обласних, Київської та Севастопольської міських рад;

– Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;

– кандидати в народні депутати України;

– представники політичних партій, виборчих блоків партій;

– працівники Адміністрації Президента України, апарату Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України;

– кур’єри центральних органів влади, фельд єгері.

2.7. У вихідні та святкові дні правом входу до приміщень Центральної виборчої комісії цілодобово користуються:

– заступник Голови, Секретар та члени Центральної виборчої комісії, Керівник Секретаріату;

– помічники і радники Голови Центральної виборчої комісії;

– з 8 до 20 години:

– заступник Керівника Секретаріату, начальники управлінь та їх заступники, завідувачі відділів та їх заступники.

2.8 Працівники Секретаріату Комісії мають право в робочі дні перебувати в адміністративному будинку з 8 до 22 години, а у вихідні та святкові дні — згідно з поданими в установленому порядку замовленнями керівників структурних підрозділів з дозволу Керівника Секретаріату Комісії.

2.9. Особи технічного та обслуговуючого персоналу, який має постійні перепустки, видані відділом кадрів Секретаріату Центральної виборчої комісії, проходять на свої робочі місця у вихідні та святкові дні – за графіком роботи та списками, затвердженими Керівником Секретаріату Центральної виборчої комісії або його заступником, через центральний під’їзд.

2.10. Працівники технічних служб, які залучаються з інших організацій до ремонтних та будівельних робіт, допускаються на об’єкт охорони з дозволу Голови Центральної виборчої комісії або особи, яка його заміщає, та за списками, затвердженими Керівником Секретаріату Комісії або особою, яка його заміщає.

Ці особи мають право знаходитися і працювати тільки у приміщеннях, зазначених у письмових заявах. Про необхідність відвідання інших робочих приміщень вони повинні заздалегідь повідомити чергового працівника охорони.

2.11. Особи, які залучаються для участі у проведенні в приміщеннях Центральної виборчої комісії нарад, зборів, прес-конференцій, культурно-масових заходів, проходять до адмінбудинку за списком із зазначенням прізвища, імені та по батькові в алфавітному порядку, посади, місця роботи, підписаним начальником відповідного структурного підрозділу Секретаріату Комісії або його заступником і погодженим із Головою або заступником Голови, Секретарем чи членами Комісії.

2.12. Забороняється вхід до приміщення Центрвиборчкому неповнолітніх.

3. Порядок допуску на об’єкт охорони іноземних громадян

3.1. Іноземні громадяни можуть перебувати в приміщенні Комісії лише з дозволу Голови, заступника Голови та Секретаря Центральної виборчої комісії.

3.2. Для допуску іноземних громадян на об’єкт охорони (крім громадян, які мають картку акредитації) відповідальні за прийом особи подають до комендатури лист-замовлення, затверджений Головою, заступником Голови або Секретарем Центральної виборчої комісії, у якому зазначаються дата та строк перебування іноземних громадян на об’єкті, номери службових приміщень, де проходитиме зустріч, прізвища осіб та назви організацій, відомств, установ, які вони представляють.

3.3. Особи, відповідальні за прийом іноземних громадян, зустрічають їх на вході до приміщення і супроводжують до місця, де має відбутися зустріч, попередньо перевіривши документи, що засвідчують їх особу, а після закінчення зустрічі проводять до виходу з будинку.

3.4. Іноземним громадянам дозволяється входити до адміністративного будинку і виходити з нього з портфелями, сумками або теками для паперів типу “дипломат” після попередньої перевірки технічними засобами при вході.

3.5. Дозвіл на допуск іноземних громадян до адмінбудинку Комісії з валізами, пакетами та сумками великих розмірів, кіно-, відео-, фото- та звукозаписуючою апаратурою надають особи, зазначені у п.3.1. цієї Інструкції, згідно з замовленням керівника прес-служби, що подається до комендатури, у якому зазначаються місце і мета використання кіно-, відео-, фото- та звукозаписуючої апаратури.

4. Загальні умови пропускного режиму в адміністративному будинку
Центральної виборчої комісії

4.1. Пропускний режим в адміністративний будинок Комісії виключає можливість безконтрольного проходу в приміщення і виходу з нього, виносу матеріальних цінностей.

Основними документами, що дають право входу до приміщень Комісії, є службове посвідчення або інший документ, що засвідчує особу, який перевіряють працівники охорони при вході та на виході з адмінбудинку.

4.2. Перебування в адмінбудинку Комісії осіб зі зброєю незалежно від їх посади чи рангу забороняється. Виняток становлять співробітники Управління державної охорони України та офіцери фельдзв’язку Міністерства внутрішніх справ України, які виконують свої службові обов’язки згідно з угодою, укладеною з Комісією.

4.3. Допуск осіб з відео-, кіно-, фото- та звукозаписуючою апаратурою у приміщення Комісії, крім осіб, які мають картку акредитації, проводиться з

дозволу та за списками, затвердженими Головою або заступником Голови чи Секретарем Комісії.

4.4. Вхід до адмінбудинку з великими валізами, ящиками та великогабаритними згортками (пакетами) здійснюється із записом найменування речей у журнал реєстраціїї особистих речей черговим працівником охорони. При винесенні з приміщення цих речей перепустка на них не видається. Особа, якій належать речі, робить відмітку у журналі реєстрації особистих речей про час виносу. Без перевірки особистих речей дозволяється вхід членам Комісії, працівникам Секретаріату Комісії та працівникам фельдзв’язку.

4.5. Матеріальні цінності (майно, інвентар, устаткування, друкована продукція, продукти харчування тощо) завозяться до приміщення Центральної виборчої комісії за накладними постачальників, а вивозяться за відповідним дозволом-перепусткою, зразок якої затверджує Голова Комісії.

Перелік осіб, які мають право підписувати дозволи-перепустки на винесення та вивезення матеріальних цінностей із адміністративного будинку, та зразки їх особистих підписів затверджуються Головою Комісії за поданням Керівника Секретаріату Комісії.

4.6. Відповідальні працівники після закінчення робочого дня опечатують і здають під охоронну сигналізацію кабінети, режимні приміщення, перелік яких визначений відділом кадрів. Ключі від цих приміщень в опечатаному вигляді здаються черговому комендатури під розпис у спеціальному журналі, де вказується дата та час їх здачі і отримання.

4.7. Отримання ключів і відкриття приміщень, обладнаних охоронною сигналізацією, здійснюють працівники, які працюють у цих приміщеннях, згідно із затвердженими керівниками відповідних підрозділів Секретаріату Комісії і погодженими з Керівником Секретаріату списками зі зразками підписів, що знаходяться у комендатурі.

4.8. Комплект резервних ключів до основних та запасних виходів знаходиться у чергового працівника охорони і видається під розпис у журналі обліку.

4.9. У разі надзвичайних ситуацій в адмінбудинку (пожежа, аварія, пошкодження технічних комунікацій тощо) в неробочий час або у вихідні дні черговий працівник охорони викликає відповідні міські аварійні служби, а також, при необхідності, швидку медичну допомогу, забезпечує безперешкодний і безпечний допуск працівників цих служб в адмінбудинок, повідомивши про події Голову, заступника Голови, Секретаря Центральної виборчої комісії або Керівника Секретаріату Комісії, і вживає заходів щодо ліквідації надзвичайної ситуації або запобігання наслідкам аварії.

4.10. При загрозі знищення документів, спецвиробів, комп’ютерної та електронної техніки в приміщеннях, що опечатані або знаходяться під охоронною сигналізацією, черговий працівник охорони зобов’язаний відкрити ці приміщення і вжити заходів щодо рятування документів та матеріальних цінностей.

Після ліквідації надзвичайних ситуацій про причини відкриття опечатаних приміщень чи таких, що знаходяться під охоронною сигналізацією, складається акт за підписами осіб, які їх відкрили.

4.11.Відкриття інших приміщень, що охороняються, для ліквідації надзвичайних ситуацій, рятування документації та майна проводиться черговим працівником охорони разом із працівниками аварійних служб чи державної пожежної охорони. Про відкриття зазначених приміщень негайно повідомляється керівник відповідного структурного підрозділу Секретаріату Комісії та Керівник Секретаріату Комісії. Про відкриття приміщень складається акт, що підписується особами, які їх відкрили.

4.12.Працівники охорони о 22 годині здійснюють огляд об’єкта охорони і в разі виявлення працівників чи відвідувачів, які не мають письмового дозволу на перебування в будинку, вимагають залишити об’єкт, установивши при цьому їх особу та мету перебування.

4.13. Про всі випадки порушення цієї Інструкції керівник охорони інформує у письмовій формі Керівника Секретаріату або завідувача відділу кадрів Центральної виборчої комісії.

Зміни та доповнення до цієї Інструкції вносяться за взаємним погодженням Центральної виборчої комісії та Управління державної охорони України постановою Центральної виборчої комісії.

 

 

 

Додатки та посилання

Постанова №9 від 03.02.2003 Втратив чинність12.05.2005
Про затвердження Інструкції щодо забезпечення охорони адміністративного будинку та службових приміщень, в яких розміщена Центральна виборча комісія