УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

13 червня 2000 року №87
Про хід підготовки до проведення 25 червня 2000 року виборів
народних депутатів України в одномандатних виборчих округах замість
депутатів, які вибули, та повторних виборів народного депутата України
в одномандатному виборчому окрузі № 221

Вивчення стану підготовки до проведення 25 червня 2000 року виборів народних депутатів України замість депутатів, які вибули, та повторних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 221 (м.Київ) показало, що окружні, дільничні виборчі комісії одномандатних виборчих округів № 36 (Дніпропетровська область), № 41 (Донецька область), № 64 (Житомирська область), № 78 (Запорізька область), № 99 (Кіровоградська область), № 115 (Львівська область), № 130 (Миколаївська область), № 143 (Одеська область), № 167 (Тернопільська область), № 221 (м.Київ), місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування вживають практичних заходів щодо організації підготовки та проведення виборів народних депутатів України у цих виборчих округах відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (далі – Закон).

У всіх десяти одномандатних виборчих округах у визначені Законом строки утворено окружні виборчі комісії, до складу яких включено представників 38 політичних партій та 5 виборчих блоків партій, а також 1430 дільничних виборчих комісій, у складі яких 18310 осіб, в тому числі 7076 представників політичних партій, 7186 представників підприємств, установ, організацій.

Відповідно до статті 25 Закону проведено реєстрацію 178 кандидатів у народні депутати України, 64 з яких висунуто політичними партіями, 114 – безпосередньо громадянами шляхом самовисування. Своєчасно окружними виборчими комісіями оприлюднюється на сторінках періодичних друкованих видань інформація про хід виборчого процесу. Постійно у полі їх зору знаходяться питання щодо проведення передвиборної агітації за рахунок коштів Державного бюджету України, створення належних умов для організації голосування.

Разом з тим, під час вивчення стану справ на місцях виявлено факти порушень і неналежного виконання Закону окремими місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, окружними та дільничними виборчими комісіями.

Так, при утворенні дільничних виборчих комісій Пролетарською районною радою м.Донецька (виборчий округ № 41) було відмовлено у включенні до їх складу представників від Соціалістичної партії України та Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, що стало предметом судового розгляду, в результаті якого суд визнав дії ради незаконними і зобов’язав її включити цих представників до складу дільничних виборчих комісій.

Окружні виборчі комісії, окремі місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, зокрема, міста Житомира, Галицького та Личаківського районів міста Львова, міста Чорткова Тернопільської області, Бобринецького, Кіровоградського, Компаніївського, Маловисківського районів Кіровоградської області незадовільно вирішують питання щодо створення належних умов для здійснення передбачених Законом повноважень дільничними виборчими комісіями. А саме, не всі дільничні виборчі комісії забезпечені телефонним зв’язком, канцелярськими приладдями, аварійним освітленням, необхідною кількістю скриньок для голосування.

У деяких одномандатних виборчих округах мали місце факти порушення виборчого законодавства під час проведення передвиборної агітації. Так, в одномандатному виборчому окрузі № 143 (Одеська область) у засобах масової інформації не опубліковано результати жеребкування щодо черговості й строків публікації передвиборних програм та виступів кандидатів у народні депутати України по місцевому телебаченню та радіомовленню. Передвиборні плакати кандидатів у народні депутати України у цьому одномандатному виборчому окрузі виготовлено з порушенням строків, встановлених Законом.

Не всі окружні та дільничні виборчі комісії у визначені Законом строки провели організаційні засідання комісій, забезпечили своєчасний і конкретний розподіл обов’язків між членами комісій, дотримувалися регламенту засідань. Окремі дільничні виборчі комісії одномандатного виборчого округу № 78 (Запорізька область) організаційні засідання провели в десятиденний строк замість встановленого Законом триденного. Мали місце випадки порушення встановленого порядку оформлення документів щодо реєстрації кандидатів у народні депутати України окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу № 36 (Дніпропетровська область). Встановлені розбіжності у відомостях протоколів про реєстрацію та в облікових картках кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах № 41 (Донецька область), № 64 (Житомирська область), № 78 (Запорізька область), № 115 (Львівська область), № 130 (Миколаївська область).

Виходячи з вищезазначеного та відповідно до пунктів 1, 13 статті 11 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, статей 11, 12, пунктів 3, 16 статті 14 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Окружним виборчим комісіям одномандатних виборчих округів № 36 (Дніпропетровська область), № 41 (Донецька область), № 64 (Житомирська область), № 78 (Запорізька область), № 99 (Кіровоградська область), № 115 (Львівська область), № 130 (Миколаївська область), № 143 (Одеська область), № 167 (Тернопільська область), № 221 (м.Київ) забезпечити проведення 25 червня 2000 року виборів народних депутатів України відповідно до положень Закону.

З цією метою:

– до 18 червня 2000 року перевірити готовність виборчих дільниць та дільничних виборчих комісій до проведення голосування та передачі оперативної інформації про хід голосування та встановлення результатів виборів до виборчих комісій вищого рівня;
– забезпечити контроль за роботою дільничних виборчих комісій щодо уточнення списків виборців і надання їх для загального ознайомлення;
– до 20 червня 2000 року заслухати інформацію місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забезпечення дільничних виборчих комісій відповідно обладнаними приміщеннями, засобами зв’язку, транспортом тощо;
– забезпечити передачу до Центральної виборчої комісії повідомлень про хід голосування та встановлення результатів виборів з використанням комп’ютерних робочих станцій у спосіб і строки, визначені Центральною виборчою комісією.

2. Місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування адміністративно-територіальних одиниць Дніпропетров-ської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської областей, міста Києва, території яких входять до складу відповідних одномандатних виборчих округів, до 20 червня 2000 року вжити конкретних заходів щодо виконання постанови Центральної виборчої комісії від 8 липня 1999 року № 107 “Про Нормативні вимоги до приміщення виборчої комісії, комісії з всеукраїнського референдуму, Примірний перелік обладнання та інвентаря, необхідних для виборчої комісії, комісії з всеукраїнського референдуму та про Примірний перелік видів послуг, що можуть надаватися цим комісіям за кошторисами видатків на підготовку і проведення виборів, всеукраїнського референдуму”.

3. Державному Комітету зв’язку та інформатизації України завершити роботу по забезпеченню виборчих комісій надійним телефонним та модемним зв’язком і до 20 червня 2000 року поінформувати Центральну виборчу комісію.

4. Міністерству палива та енергетики України забезпечити безперервну подачу електроенергії до приміщень виборчих комісій, особливо 25-27 червня ц.р. під час голосування, підрахунку голосів та встановлення результатів виборів.

5. Міністерству внутрішніх справ України вжити конкретних заходів щодо забезпечення громадського порядку, належної охорони приміщень виборчих комісій, виборчих дільниць, доставки і збереження виборчої документації, пожежної безпеки.

6. Цю постанову надіслати Державному комітету зв’язку та інформатизації України, Міністерству палива та енергетики України, Міністерству внутрішніх справ України, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській обласним радам, Мінській, Шевченківській, Подільській районним радам міста Києва, окружним виборчим комісіям одномандатних виборчих округів № 36, 41, 64, 78, 99, 115, 130, 143, 167, 221.

7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Центральної виборчої комісії Демяненка М.І. членів Центральної виборчої комісії Гашицького О.В., Данилюка В.А., Нельгу О.В., Рибачука М.Ф., Співака В.І., Старовойтову Г.М., Татарнікову Л.А., які згідно з постановою Центральної виборчої комісії від 21 січня 2000 року № 5 закріплені за регіонами.

Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ