УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

15 лютого 2000 року № 18

Про Методичні рекомендації щодо порядку утворення та нумерації дільниць для голосування при проведенні всеукраїнського референдуму 16 квітня 2000 року

Відповідно до статті 23, пункту 3 статті 26 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, статей 11, 12, пункту 2, 4 статті 15 Закону України “Про Центральну виборчу комісію” Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо порядку утворення та нумерації дільниць для голосування при проведенні всеукраїнського референдуму 16 квітня 2000 року (додаються).

2. Методичні рекомендації надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям та комісіям з всеукраїнського референдуму.

Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ

Додаток
до постанови Центральної виборчої
комісії від 15 лютого 2000 року № 18

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо порядку утворення та нумерації дільниць для голосування
при проведенні всеукраїнського референдуму 16 квітня 2000 року

І. Порядок утворення дільниць

Відповідно до статті 23 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” для проведення голосування і підрахунку голосів під час всеукраїнського референдуму територія міст, районів у містах, селищ міського типу, сільрад поділяється на дільниці для голосування з кількістю від 20 до 3000 громадян, які мають право брати участь у референдумі. За умов проживання на відповідній території менше 20 або більше 3000 громадян і неможливості включення їх до іншої найближчої дільниці для голосування її може бути утворено з меншою або більшою кількістю громадян.

Дільниці для голосування утворюються не пізніш як за півтора місяця до дня проведення референдуму, тобто не пізніше 29 лютого 2000 року.

Дільниці для голосування утворюються також у військових частинах, в тому числі у військових формуваннях за межами України, у важкодоступних районах, стаціонарних лікувальних, санаторно-оздоровчих закладах, інших місцях тимчасового перебування громадян (місця позбавлення волі, слідчі ізолятори тощо), на суднах, які перебувають у день проведення референдуму у плаванні під Державним Прапором України, а також при представництвах України за кордоном.

Згідно з частиною третьою статті 23 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” дільниці для голосування утворюються районними, міськими (міст, де відсутні районні ради), районними у містах, селищними і сільськими радами або їх головами.

З дня набрання прийнятим у 1997 році чинності Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” положення частини третьої статті 23 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, яким передбачена можливість утворення дільниць для голосування головою міської, селищної, сільської ради, не діє. Ці дільниці можуть бути утворені тільки міською, селищною, сільською радою, оскільки відповідно до пункту 19 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве саомврядування в Україні” вирішення цих питань віднесено до виключної компетенції рад.

У військових частинах дільниці для голосування утворюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах радами або головами районних, районних у містах рад за поданням командирів частин або військових з’єднань.

На суднах, які перебувають у день проведення референдуму у плаванні, дільниці для голосування утворюються відповідними радами за місцем порту приписки судна або головами районної, районної у місті ради.

При представництвах України за кордоном дільниці для голосування утворюються відповідною районною радою або її головою, на території якої розташоване Міністерство закордонних справ України, за поданням цього міністерства.

Дільниці для голосування можуть бути утворені у виняткових випадках і після 29 лютого 2000 року, але не пізніш як за п’ять днів до дня проведення референдуму, тобто не пізніше 10 квітня 2000 року. Зокрема, такі дільниці можуть бути утворені у разі:

  • значного перевищення на дільниці встановленого Законом України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” максимуму кількості громадян, які мають право брати участь у референдумі, пов’язаного з міграцією населення;
  • виникнення на відповідній території нових місць тимчасового перебування або постійного проживання громадян;
  • прибуття судна в порт приписки;
  • передислокації військових формувань;
  • відкриття нового представництва України за кордоном тощо.

ІІ. Порядок нумерації дільниць для голосування

Верховна Рада Автономної Республіки Крим або її Президія, обласна, Київська і Севастопольська міські ради або голови обласних і Севастопольської міської рад встановлюють єдину нумерацію дільниць для голосування відповідно до назв районів і міст (міст обласного значення) в алфавітному порядку згідно подань районних і міських (міст обласного значення) рад щодо кількості дільниць, які утворюються на їх території.

Районна рада визначає нумерацію дільниць для голосування в алфавітному порядку назв населених пунктів, а міська рада (міста обласного значення) – у зручному порядку.

Відповідна рада або її голова, міський, селищний, сільський голова після утворення дільниць для голосування сповіщають громадян через засоби масової інформації або іншим шляхом про межі кожної дільниці для голосування, її номер, місцезнаходження дільничної комісії з референдуму та приміщення для голосування.

Секретар Центральної виборчої комісії Я.ДАВИДОВИЧ