УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

Документ втратив чинність 31.12.2018

19 серпня 2009 року № 118

Про порядок акредитації представників засобів масової інформації при Центральній виборчій комісії

(із змінами, внесеними постановою Центральної виборчої комісії
від 21 серпня 2012 р. № 541)

(втратила чинність згідно з постановою Центральної виборчої комісії
від 31 грудня 2018  р. № 275)

Відповідно до статей 2, 3 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", статей 14, 43 Закону України "Про інформацію", керуючись частинами першою, другою статті 4, статтями 10, 12, 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Положення про порядок акредитації представників засобів масової інформації при Центральній виборчій комісії (додаток 1).

2. Затвердити зразок картки акредитації (додаток 2).

3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії "Про порядок акредитації представників засобів масової інформації при Центральній виборчій комісії" від 29 січня 1998 року № 34.

Голова Центральної виборчої комісії     В. ШАПОВАЛ

Додатки та посилання

Додаток 1

Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 19 серпня 2009 року № 118

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок акредитації представників засобів масової інформації
при Центральній виборчій комісії

1. Відповідно до статті 3 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" Центральна виборча комісія (далі – Комісія) здійснює акредитацію представників засобів масової інформації (далі – ЗМІ) для висвітлення діяльності Комісії як постійно діючого колегіального державного органу, до компетенції якого належить забезпечення організації підготовки та проведення виборів і референдумів в Україні, забезпечення реалізації та захисту конституційних виборчих прав громадян України і прав на участь у референдумах, суверенного права Українського народу на виявлення своєї волі.

2. Акредитація представників ЗМІ для висвітлення перебігу виборчих процесів з виборів Президента України, народних депутатів України, проведення всеукраїнського референдуму здійснюється за розпорядженням Голови Комісії. Відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Комісії готує проект розпорядження Голови Комісії про акредитацію журналістів і технічних працівників ЗМІ на підставі офіційного подання ЗМІ або за заявою журналіста і технічного працівника відповідного ЗМІ з пред’явленням ними документів, що підтверджують їх професійний фах, або рекомендації професійного об’єднання журналістів.

3. Акредитованим представникам ЗМІ на визначений період видається картка акредитації затвердженого зразка. Картка акредитації надає право входу до приміщення Комісії, бути присутнім на її засіданнях та інших офіційних заходах, що проводить Комісія.

4. Акредитація журналістів на засідання та інші офіційні заходи, що проводить Комісія, за межами виборчого процесу здійснюється на кожен захід окремо шляхом підготовки відділом взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Комісії списків представників ЗМІ, які висловили бажання бути присутніми на відповідному заході.

5. Інформування про заходи, які буде проводити Комісія, та організаційне сприяння виконанню представниками ЗМІ професійних обов’язків забезпечує відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Комісії.

6. Порядок допуску представників ЗМІ до приміщення Комісії встановлюється відповідно до режиму (графіка) роботи Комісії, Регламенту Центральної виборчої комісії, а також пунктів 4, 10 розділу ІІ, пунктів 2, 4, 5, 17 розділу V Інструкції про забезпечення охорони та захисту адміністративного будинку і службових приміщень, в яких розміщена Центральна виборча комісія, затвердженої постановою Центральної виборчої комісії від 12 травня 2005 року № 81. Про цей порядок відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Комісії заздалегідь інформує акредитованих представників ЗМІ.

7. Порядок доступу представників ЗМІ до інформації, документів і технічних засобів Комісії визначається законодавством України.

8. У разі порушення представником ЗМІ вимог цього Положення його акредитація може бути припинена за рішенням Комісії в установленому законом порядку. Письмове повідомлення із зазначенням підстав припинення акредитації вручається представнику відповідного ЗМІ, а також надсилається до ЗМІ, в якому він працює.

Секретар Центральної виборчої комісії   Т. ЛУКАШ

Постанова №541 від 21.08.2012 Втратив чинність31.12.2018
Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 19 серпня 2009 року № 118 “Про порядок акредитації представників засобів масової інформації при Центральній виборчій комісії”
Постанова №275 від 31.12.2018
Про порядок акредитації журналістів, працівників засобів масової інформації при Центральній виборчій комісії