УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

Документ втратив чинність 10.01.2002

18 червня 1999 року № 97

Про Порядок обліку надходження та витрат бюджетних коштів, що
виділяються на підготовку і проведення виборів, всеукраїнського
референдуму, та звітності з цих питань виборчих комісій, комісій з
всеукраїнського референдуму і про форми фінансового звіту

(втратила чинність згідно з постановою Центральної виборчої комісії
від 10 січня 2002 р. № 36)

Відповідно до статей 11, 12, частин другої і третьої статті 16 Закону України “Про Центральну виборчу комісію” Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Порядок обліку надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку і проведення виборів, всеукраїнського референдуму, та звітності з цих питань виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму (додаток 1).

2. Встановити форми фінансового звіту виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму про надходження і витрату коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів, всеукраїнського референдуму (додатки 2, 3).

Голова Центральної виборчої комісії М.Рябець

 

 

Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 18 червня 1999 року №97

Порядок обліку надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку і проведення виборів, всеукраїнського референдуму, та звітності з цих питань виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму

 

І. Загальні положення

1. Цей Порядок розроблено на реалізацію вимог статті 16 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”. Він встановлює положення щодо обліку надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку та проведення виборів, всеукраїнського референдуму, а також щодо складання і подання виборчими комісіями, комісіями з всеукраїнського референдуму – юридичними особами (далі – комісії) фінансових звітів про надходження та витрату цих коштів органам Державного казначейства України і Центральній виборчій комісії.

2. Видатки, пов’язані з підготовкою та проведенням виборів, всеукраїнського референдуму, фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України і розподіляються між комісіями згідно з середніми нормами витрат, затвердженими Центральною виборчою комісією.

3. Розпорядниками коштів Державного бюджету України, що розподіляються Центральною виборчою комісією для фінансування витрат комісій, є голова комісії (за його відсутності – заступник голови) та бухгалтер. Картки із зразками їх підписів та відбитком печатки для здійснення банківських операцій засвідчує нотаріальна контора за місцезнаходженням комісії.

4. Комісії використовують кошти Державного бюджету України лише за цільовим призначенням – на фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів, всеукраїнського референдуму у суворій відповідності з кошторисами витрат, що затверджуються Центральною виборчою комісією.

II. Облік надходження та витрат бюджетних коштів комісіями

5. Облік надходження та витрат бюджетних коштів, що виділяються на підготовку і проведення виборів та всеукраїнського референдуму, здійснюється комісіями відповідно до вимог чинного законодавства з питань бухгалтерського обліку в установах та організаціях, що перебувають на державному бюджеті, за формами меморіальних ордерів, встановлених цим пунктом Порядку, та іншими встановленими формами, а саме:

1) оформлення та облік касових операцій у комісіях здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення касових операцій, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 2 лютого 1995 року № 21 (зі змінами та доповненнями).

Аналітичний облік касових операцій ведеться в накопичувальній відомості за касовими операціями – меморіальному ордері № 1 за формою 1 (додається);

2) облік операцій, пов’язаних з рухом коштів на банківському рахунку комісії, ведеться в накопичувальній відомості – меморіальному ордері № 2 за формою 2 (додається).

Аналітичний облік фінансування, касових та фактичних витрат ведеться в книзі обліку коштів (асигнувань) та витрат за кодами економічної класифікації видатків за формою, встановленою чинним законодавством з питань бухгалтерського обліку в установах та організаціях, що перебувають на державному бюджеті;

3) нарахування заробітної плати членам окружних (територіальних) та дільничних виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму, звільнених від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, а також пенсіонерам та особам, які тимчасово не працюють, здійснюється відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Зведення розрахункових відомостей заробітної плати відображається у меморіальному ордері № 5 за формою 3 (додається).

Суми прибуткового податку з нарахованих доходів працівників окружних (територіальних) і дільничних виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму обчислюються відповідно до положень декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 (зі змінами і доповненнями) “Про прибутковий податок з громадян”.

Відповідно до пункту 5 частини другої статті 19 декрету Кабінету Міністрів України, зазначеного в абзаці 3 цього підпункту, комісії подають органам державної податкової служби за місцем реєстрації комісій відомості про суми нарахованих доходів та утриманих податків з працівників окружних (територіальних) і дільничних виборчих комісій, комісій з всеукраїнського референдуму за формою 8ДР, встановленою наказом Державної податкової адміністрації України від ЗО грудня 19

97 року № 473.

Кожному працівникові окружної (територіальної) і дільничної виборчої комісії, комісії з всеукраїнського референдуму, якому нараховувалися будь-які доходи, обов’язково видається довідка про суми нарахованих доходів та утриманих податків за формою № 3, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 25 грудня 1995 року № 97, для проведення перерахунків прибуткового податку з сукупного доходу за рік;

4) облік розрахунків, пов’язаних з оплатою послуг та придбанням матеріальних цінностей, ведеться позиційним способом у накопичувальній відомості за розрахунками з підприємствами та організаціями -меморіальному ордері № 6 за формою 4 (додається).

Забороняється придбання комісіями основних засобів та предметів довгострокового користування без окремого дозволу Центральної виборчої комісії.

5) розрахунки з підзвітними особами за виданими авансами на оплату таких витрат, що не можуть бути здійснені шляхом безготівкових розрахунків, обліковуються в накопичувальній відомості – меморіальному ордері № 8 за формою 5 (додається).

Кошти на відрядження працівникам комісій сплачуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року № 663 “Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон”;

6) облік вибуття та переміщення матеріальних цінностей ведеться в накопичувальній відомості – меморіальному ордері № 13 за формою 6 (додається).

Реєстрація зазначених у частині першій цього пункту меморіальних ордерів здійснюється щомісячно у відповідній книзі (“Журнал-головна”) за формою, встановленою чинним законодавством з питань бухгалтерського обліку в установах та організаціях, що перебувають на державному бюджеті.

III. Звітність про надходження та витрати коштів, що виділяються на підготовку і проведення виборів, всеукраїнського референдуму

6. Комісія у період своїх повноважень звітує про надходження та витрати коштів, що виділяються на підготовку і проведення виборів, всеукраїнського референдуму, перед органом Державного казначейства України за місцезнаходженням комісії та Центральною виборчою комісією шляхом подання звітів за формами і в строки, встановлені Головним управлінням Державного казначейства України.

7. Комісія, крім звітів за формами, встановленими Головним управлінням Державного казначейства України, подає також до Центральної виборчої комісії такі звітні документи:

1) звіт про виконання кошторису видатків на підготовку і проведення виборів та всеукраїнського референдуму на електронних і паперових носіях за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 18 червня №97;

2) звіт про кредиторську заборгованість з обов’язковим долученням копій документів, що підтверджують цю заборгованість, за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 18 червня № 97;

3) копію витягу з реєстраційного рахунку органу Державного казначейства України за місцезнаходженням комісії на день подання звіту;

4) копії актів перевірок використання бюджетних коштів контролюючими органами з довідкою про виявлені порушення і вжиті заходи щодо їх усунення за формою 7 (додається);

5) зведена довідка комісії про передачу на зберігання матеріальних цінностей, придбаних комісією на проведення виборів, всеукраїнського референдуму за формою 8 (додається) відповідно до порядку, встановленого Центральною виборчою комісією.

8. Документи, зазначені у пункті 7 цього Порядку, подаються до Центральної виборчої комісії особисто головою та бухгалтером комісії:

1) при проведенні виборчої кампанії по виборах Президента України та всеукраїнського референдуму – у 20-денний строк після встановлення результатів виборів, підведення підсумків всеукраїнського референдуму;

2) при проведенні виборчої кампанії по виборах народних депутатів України – у місячний строк після реєстрації Центральною виборчою комісією народного депутата України, обраного у відповідному виборчому окрузі.

9. Графік подання фінансових звітів затверджується Головою Центральної виборчої комісії і доводиться до відома голів комісій не пізніш як за два тижні до початку строків подачі звітів.

10. Витрати, пов’язані з відрядженням посадових осіб для подачі фінансових звітів, здійснюються за рахунок кошторису видатків Центральної виборчої комісії.

11. Приймання фінансових звітів відповідними управліннями та відділами Секретаріату Центральної виборчої комісії (далі – Секретаріат Комісії) здійснюється в такому порядку:

1) управління планування та фінансового контролю:

здійснює перевірку наявності документів, зазначених у пунктах 6, 7 цього Порядку;

перевіряє звіт про виконання кошторису видатків і приймає його на паперових та електронних носіях;

готує зведений звіт про використання коштів Державного бюджету України;

приймає та аналізує акти перевірок використання коштів Державного бюджету України, проведених контрольно-ревізійною службою

Міністерства фінансів України та органами Державної податкової адміністрації України;

складає узагальнену довідку про результати перевірок фінансово-господарської діяльності комісій і готує пропозиції Центральній виборчій комісії щодо необхідності прийняття відповідних рішень;

готує матеріали фінансового звіту про витрату коштів Державного бюджету України, асигнованих на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму для подання до Рахункової палати Верховної Ради України не пізніш як через три місяці з дня офіційного опублікування результатів виборів або підсумків всеукраїнського референдуму;

2) відділ бухгалтерського обліку та звітності:

приймає та узагальнює звітні документи за формами, затвердженими Головним управлінням Державного казначейства України;

готує матеріали зведеного звіту для подання до Головного управління Державного казначейства України в установлені ним строки;

3) господарське управління приймає та узагальнює відомості про передані комісіями матеріальні цінності.

12. Звіт комісії вважається прийнятим з поданням управлінню планування та фінансового контролю Секретаріату Комісії обхідного листа, підписаного керівниками відповідних структурних підрозділів Секретаріату Комісії.

13. Один примірник фінансового звіту, прийнятого Центральною виборчою комісією, та вся бухгалтерська документація (включаючи документи первинного обліку) разом з виборчою документацією, документацією з всеукраїнського референдуму передаються комісією до державної архівної установи за місцезнаходженням комісії.

Секретар Центральної виборчої комісії Я.ДАВИДОВИЧ

Додатки та посилання

Постанова №36 від 10.01.2002
Про затвердження Порядку фінансування виборчих комісій, обліку надходжень та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів народних депутатів України, та звітності окружних виборчих комісій