УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

31 серпня 2007 року №279

Про Порядок проведення жеребкування щодо визначення номерів політичних партій (виборчих блоків політичних партій) – суб’єктів виборчого процесу, за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені для голосування з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року

Відповідно до частини четвертої статті 78 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, керуючись статтями  12, 13, пунктами 1, 19 статті 19 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Порядок проведення жеребкування щодо визначення номерів політичних партій (виборчих блоків політичних партій) – суб’єктів виборчого процесу, за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені для голосування з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року (додається).

2. Цю постанову видати представникам політичних партій (виборчих блоків політичних партій) у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу.

Голова Центральної виборчої комісії В. ШАПОВАЛ

 

Додатки та посилання

Додаток 1

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 31 серпня 2007 року №279

ПОРЯДОК
проведення жеребкування щодо визначення номерів політичних партій (виборчих блоків політичних партій) – суб’єктів виборчого процесу, за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені для голосування з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено з метою забезпечення виконання вимог частини четвертої статті 78 Закону України “Про вибори народних депутатів України” (далі – Закон) щодо визначення номерів політичних партій (виборчих блоків політичних партій) – суб’єктів виборчого процесу (далі – партії (блоки), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені для голосування з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року (далі – виборчий бюлетень).

1.2. Жеребкування щодо визначення номерів партій (блоків), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені (далі – ­жеребкування), проводиться після закінчення реєстрації кандидатів у народні депутати України від партій (блоків) перед затвердженням форми і тексту виборчого бюлетеня, що здійснюється не пізніш як за двадцять п’ять днів до дня виборів (до 4 вересня 2007 року включно).

1.3. Жеребкування серед партій (блоків) проводиться на засіданні Центральної виборчої комісії за участю представників партій (блоків) у Комісії з правом дорадчого голосу (далі – представники).

1.4. Жеребкування проводиться у два етапи:
– перший – технічне жеребкування щодо встановлення черговості участі партій (блоків) у жеребкуванні на другому етапі;
– другий – жеребкування щодо визначення номерів партій (блоків), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені.

1.5. Обидва етапи жеребкування проводяться за допомогою виготовленого із прозорого матеріалу барабана, що обертається, двох комплектів однакових за розміром карток із зазначенням на кожній з них порядкового номера та однакових за розміром і кольором конвертів, у які вкладаються ці картки. Картки кожного комплекту з порядковими номерами виготовляються у кількості, що дорівнює кількості партій (блоків). Конверти з картками вкладаються у два окремі більші за розміром конверти.

2. Технічне жеребкування щодо встановлення черговості участі партій (блоків) у жеребкуванні для визначення номерів партій (блоків), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені для голосування з позачергових виборів народних депутатів України

2.1. Для проведення технічного жеребкування щодо встановлення черговості участі партій (блоків) у жеребкуванні для визначення номерів партій (блоків), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені, складається список партій (блоків) (додаток 1). Черговість розміщення назв партій (блоків) у списку визначається за датою та номером постанови Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, включених до виборчих списків відповідних партій (блоків).

2.2. Технічне жеребкування проводиться за такою послідовністю:
1) конверти із вкладеними в них картками дістаються з одного більшого за розміром конверта і поміщаються у барабан;
2) за дорученням головуючого на засіданні Центральної виборчої комісії працівник її Секретаріату обертає барабан не менше трьох разів, перемішуючи у такий спосіб конверти з картками;
3) після кожного перемішування конвертів з картками представники партій (блоків) за встановленою черговістю згідно із списком партій (блоків) дістають з барабана конверти з картками, відкривають їх, оголошують та демонструють номер, зазначений на вкладеній у конверт картці. У разі відсутності на засіданні Центральної виборчої комісії представника партії (блоку) участь у жеребкуванні замість нього бере визначений за дорученням головуючого на засіданні Комісії працівник її Секретаріату;
4) після діставання із барабана останнього конверта головуючим на засіданні Центральної виборчої комісії оголошуються номери, які отримали партії (блоки) для встановлення черговості їх участі у другому етапі жеребкування щодо визначення номерів партій (блоків), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені.

2.3. Згідно із встановленою черговістю під час технічного жеребкування проводиться жеребкування на другому етапі для визначення номерів партій (блоків), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені.

2.4. Відомості про хід технічного жеребкування вносяться до протоколу засідання Центральної виборчої комісії.

3. Жеребкування щодо визначення номерів партій (блоків), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені для голосування з позачергових виборів народних депутатів України

3.1. Для проведення жеребкування щодо визначення номерів партій (блоків), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені, складається список партій (блоків) (додаток 2). Черговість розміщення назв партій (блоків) у списку визначається відповідно до результатів проведеного технічного жеребкування.

3.2. Жеребкування проводиться за такою послідовністю:
1) конверти із вкладеними в них картками дістаються з другого більшого за розміром конверта і поміщаються у барабан;
2) за дорученням головуючого на засіданні Центральної виборчої комісії працівник її Секретаріату обертає барабан не менше трьох разів, перемішуючи у такий спосіб конверти з картками;
3) після кожного перемішування конвертів з картками за черговістю, встановленою під час технічного жеребкування, представники партій (блоків) дістають їх із барабана, відкривають, оголошують та демонструють номер, зазначений на вкладеній у конверт картці. Такий номер вноситься до списку партій (блоків) відповідно до визначених жеребкуванням номерів, за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені (додаток 3).
У разі відсутності на засіданні Центральної виборчої комісії представника партії (блоку) участь у жеребкуванні замість нього бере визначений за дорученням головуючого на засіданні Комісії працівник її Секретаріату;
4) після діставання із барабана останнього конверта головуючим на засіданні Центральної виборчої комісії оголошуються номери, які отримали партії (блоки).
Такі номери є номерами партій (блоків), за якими їх назви розміщуються у виборчому бюлетені.

3.3. Відомості про хід жеребкування вносяться до протоколу засідання Центральної виборчої комісії.

Про результати жеребкування складається відповідний протокол Центральної виборчої комісії.

На підставі цього протоколу у виборчому  бюлетені, форма і текст якого затверджуються Комісією, вказується визначена жеребкуванням нумерація партій (блоків), за якою їх назви розміщуються у виборчому бюлетені.

 Секретар Центральної виборчої комісії   Т. ЛУКАШ