УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

31 серпня 2007 року №281

Про Порядок виготовлення та доставки виборчих бюлетенів з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року

Відповідно до пункту 9 частини другої статті 30, статей 78, 79, 80, частини сьомої статті 102 Закону України “Про вибори народних депутатів України” та керуючись статтями 12, 13, пунктом 5 статті 17, пунктами 10, 11 статті 19 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Встановити Порядок виготовлення та доставки виборчих бюлетенів з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року (додається).

2. Цю постанову надіслати Державному підприємству спеціального зв’язку, державному підприємству Поліграфічний комбінат „Україна” по виготовленню цінних паперів та окружним виборчим комісіям.

Голова Центральної виборчої комісії В. ШАПОВАЛ

Додатки та посилання

Додаток 1

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 31 серпня 2007 року №281

ПОРЯДОК
виготовлення та доставки виборчих бюлетенів з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року

Порядок виготовлення та доставки виборчих бюлетенів з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року (далі – Порядок) розроблено на виконання вимог статей 78, 79, 80, відповідно до частини сьомої статті 102 Закону України “Про вибори народних депутатів України” (далі – Закон). Цим документом визначається порядок виготовлення, отримання Центральною виборчою комісією від підприємства-виготовлювача, доставки та передачі окружним виборчим комісіям, дільничним виборчим комісіям звичайних і спеціальних виборчих дільниць виборчих бюлетенів з позачергових виборів народних депутатів України 30 вересня 2007 року (далі – виборчий бюлетень).

1. Виготовлення виборчих бюлетенів

Виборчі бюлетені є документами суворої звітності.
Виборчі бюлетені у централізованому порядку виготовляються  на замовлення Центральної виборчої комісії державним поліграфічним підприємством – державним підприємством „Поліграфічний комбінат „Україна” по виготовленню цінних паперів (далі – підприємство-виготовлювач) не пізніш як за сім днів до дня виборів на підставі угоди, укладеної Комісією з цим підприємством.
Виборчі бюлетені для кожної виборчої дільниці виготовляються в кількості, що на два відсотки перевищує кількість виборців, включених  до списку виборців на цій виборчій дільниці.
Підприємство-виготовлювач забезпечує суворе дотримання замовленої кількості виборчих бюлетенів, їх облік та передачу Центральній виборчій комісії відповідно до цього Порядку та угоди на виготовлення виборчих бюлетенів.
Документація щодо обліку виборчих бюлетенів передається підприємством-виготовлювачем до Центральної виборчої комісії.
Технічні відходи, поліграфічний брак, а також друкарські форми знищуються в порядку та у строки, визначені угодою на виготовлення виборчих бюлетенів.
Контроль за виготовленням виборчих бюлетенів на підприємстві-виготовлювачі, дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку здійснюється контрольною комісією, утвореною Центральною виборчою комісією за поданнями депутатських фракцій, які були утворені в поточному скликанні Верховної Ради України, не пізніш як у день затвердження форми виборчого бюлетеня.
На спеціальній виборчій дільниці, утвореній на судні, що перебуває в день позачергових виборів народних депутатів України у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, виборчі бюлетені можуть бути виготовлені, як виняток, з дозволу Центральної виборчої комісії безпосередньо дільничною виборчою комісією. Такий дозвіл надається Центральною виборчою комісією не пізніше ніж за три дні до дня виборів на підставі подання відповідної окружної виборчої комісії, оформленого згідно з вимогами частини шостої статті 79 Закону.
Виборчі бюлетені, виготовлені для такої спеціальної дільниці на замовлення Центральної виборчої комісії, після надання зазначеного дозволу погашаються в установленому Законом порядку Центральною виборчою комісією (якщо вони ще не були передані до окружної виборчої комісії) або окружною виборчою комісією, про що складається акт за встановленою Центральною виборчою комісією формою.

2. Отримання Центральною виборчою комісією виборчих бюлетенів від підприємства-виготовлювача

Виготовлені виборчі бюлетені відповідно до рішень Центральної виборчої комісії передаються підприємством-виготовлювачем в упаковці цього підприємства уповноваженим членам Центральної виборчої комісії або представникам Секретаріату Центральної виборчої комісії на підставі акта приймання-передачі (реєстру виборчих бюлетенів) за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, та довіреності. Акти приймання-передачі (реєстри виборчих бюлетенів) із зазначенням кількості отриманих виборчих бюлетенів оприлюднюються не пізніше наступного дня після дня підписання кожного такого акта на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії. Зведена інформація на підставі актів приймання-передачі (реєстрів виборчих бюлетенів) про кількість виборчих бюлетенів, виготовлених для кожного виборчого округу, оприлюднюється у тому ж порядку не пізніше ніж за два дні до дня виборів.
Передача виборчих бюлетенів здійснюється за місцезнаходженням підприємства-виготовлювача комісією, до складу якої входять представник підприємства-виготовлювача, представник Державного підприємства спеціального зв'язку та уповноважений член Центральної виборчої комісії або представник Секретаріату Центральної виборчої комісії. Акти приймання-передачі (реєстри виборчих бюлетенів) підписуються членами цієї комісії та скріплюються їх печатками.
Після складання актів приймання-передачі (реєстрів виборчих бюлетенів), виборчі бюлетені завантажуються на транспортні засоби Державного підприємства спеціального зв'язку, які після завантаження  опломбовуються, та транспортуються до відповідної виборчої комісії згідно з графіком доставки виборчих бюлетенів до окружних виборчих комісій, затвердженим Центральною виборчою комісією.

3. Передача виборчих бюлетенів окружним виборчим комісіям

Уповноважені члени Центральної виборчої комісії або представники Секретаріату Центральної виборчої комісії на підставі актів приймання-передачі (реєстрів виборчих бюлетенів) отримують доставлені до окружних виборчих комісій виборчі бюлетені від Державного підприємства спеціального зв’язку, відповідних обласних, Кримського республіканського вузлів спеціального зв’язку та передають їх відповідним окружним виборчим комісіям не раніше ніж за сім днів до дня виборів.    
Окружна виборча комісія приймає виборчі бюлетені на своєму засіданні не раніш як за сім днів до дня виборів, про що складається відповідний протокол у трьох примірниках.  Перший примірник протоколу передається уповноваженому члену Центральної виборчої комісії або представнику Секретаріату Центральної виборчої комісії, другий – залишається в окружній виборчій комісії, третій – невідкладно вивішується в приміщенні окружної виборчої комісії для загального ознайомлення.
Протокол приймання виборчих бюлетенів підписується всіма присутніми на засіданні членами окружної виборчої комісії, а також уповноваженим членом Центральної виборчої комісії або представником Секретаріату Центральної виборчої комісії, який здійснює передачу виборчих бюлетенів.
У разі пошкодження упаковки підприємства-виготовлювача з виборчими бюлетенями здійснюється їх перерахунок у цій упаковці.
Окружна виборча комісія забезпечує збереження й охорону виборчих бюлетенів, отриманих від Центральної виборчої комісії. Виборчі бюлетені зберігаються у приміщенні окружної виборчої комісії у сейфі (металевій шафі або окремій кімнаті), який (яка) опечатується стрічкою з проставленням на ній підписів усіх присутніх на засіданні комісії та печатки комісії. Сейф (металева шафа чи окрема кімната) постійно (до передачі бюлетенів дільничним виборчим комісіям) перебуває під охороною працівника органів внутрішніх справ України.

4. Передача окружною виборчою комісією виборчих бюлетенів  дільничним виборчим комісіям звичайних та спеціальних виборчих дільниць

Окружна виборча комісія не раніше як за три дні до дня виборів, але не пізніше як за 20 годин до дня виборів на своєму засіданні передає дільничним виборчим комісіям звичайних та спеціальних виборчих дільниць виборчі бюлетені у кількості, встановленій частиною восьмою статті 78 Закону.
Дільничній виборчій комісії передаються всі виборчі бюлетені, на яких зазначено номер відповідної виборчої дільниці.
Передача виборчих бюлетенів дільничним виборчим комісіям звичайних та спеціальних виборчих дільниць здійснюється на засіданні окружної виборчої комісії, про що складається протокол, який підписується всіма присутніми на засіданні членами окружної виборчої комісії, підписи яких скріплюються печаткою окружної виборчої комісії. Перший примірник протоколу мають право підписати присутні на засіданні кандидати у народні депутати України, уповноважені особи партій (блоків), офіційні спостерігачі.
Протокол про передачу дільничним виборчим комісіям виборчих бюлетенів складається у кількості примірників на три більшій, ніж кількість осіб, які входять до складу окружної виборчої комісії. Примірники протоколу нумеруються і мають однакову юридичну силу. Перший примірник протоколу надсилається до Центральної виборчої комісії, другий – зберігається в окружній виборчій комісії, третій – невідкладно вивішується у приміщенні окружної виборчої комісії для загального ознайомлення. Решта по одному примірнику протоколу надається членам окружної виборчої комісії.
Від імені дільничної виборчої комісії виборчі бюлетені отримують не менше трьох членів цієї комісії, які представляють різні партії (блоки), одним з яких повинен бути голова комісії, а у разі неможливості - заступник голови або секретар цієї комісії.
Разом з виборчими бюлетенями представникам кожної дільничної виборчої комісії, які отримали виборчі бюлетені, надається витяг з протоколу окружної виборчої комісії за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, за підписами голови і секретаря окружної виборчої комісії та трьох членів відповідної дільничної виборчої комісії, засвідчений печаткою окружної виборчої комісії.
Кандидат у народні депутати України, уповноважена особа партії (блоку), офіційний спостерігач, який був присутній при передачі виборчих бюлетенів дільничним виборчим комісіям, має право на своє прохання невідкладно отримати копії протоколів про передачу виборчих бюлетенів, засвідчені на кожній сторінці підписами голови і секретаря окружної виборчої комісії та скріплені печаткою комісії, з розрахунку не більш як по одній копії протоколу для партії (блоку) – суб'єкта виборчого процесу.
Транспортування виборчих бюлетенів від окружних виборчих комісій до приміщень звичайних та спеціальних виборчих дільниць (крім дільниць на суднах, що перебувають на цей час у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції України) здійснюється членами дільничної виборчої комісії відповідних виборчих дільниць у супроводі працівника органів внутрішніх справ України, на якого покладається обов'язок охорони виборчих бюлетенів.
Приймання виборчих бюлетенів дільничною виборчою комісією відбувається на засіданні дільничної виборчої комісії невідкладно після прибуття членів виборчої комісії, які отримали бюлетені. Секретар комісії проставляє у визначених місцях кожного виборчого бюлетеня печатку дільничної виборчої комісії. Інший визначений рішенням комісії член дільничної виборчої комісії перераховує отримані виборчі бюлетені, перевіряючи відповідність номерів територіального виборчого округу та виборчої дільниці, зазначених на бюлетенях, виборчій дільниці, яка отримала виборчі бюлетені.
При підрахунку виборчих бюлетенів визначений виборчою комісією член комісії рахує виборчі бюлетені вголос. Інші члени комісії спостерігають за підрахунком. При підрахунку виборчих бюлетенів забороняється поділ комісії на кілька груп, кожна з яких підраховує частину бюлетенів.
У разі виявлення невідповідності підрахованої кількості виборчих бюлетенів та кількості, зазначеній у витягу з протоколу окружної виборчої комісії про передання виборчих бюлетенів, дільнична виборча комісія складає у двох примірниках за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, акт про розходження із зазначенням встановленої рішенням дільничної виборчої комісії причини розходження. Один примірник акта передається до окружної виборчої комісії, а другий зберігається у дільничній виборчій комісії. За наявності зазначених розходжень кількістю виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією, вважається кількість, установлена на засіданні дільничної виборчої комісії та зафіксована в акті про розходження і в протоколі засідання дільничної виборчої комісії.
Виборчі бюлетені зберігаються у приміщенні дільничної виборчої комісії в сейфі (металевій шафі), який опечатується на тому ж засіданні комісії стрічкою з проставленням на ній підписів усіх присутніх на засіданні виборчої комісії та печатки виборчої комісії і постійно перебуває під охороною працівника органів внутрішніх справ України до початку підготовчого засідання дільничної виборчої комісії, передбаченого частиною третьою статті 82 Закону.
Невикористані та зіпсовані виборчі бюлетені після їх погашення в установленому порядку запаковуються дільничними виборчими комісіями звичайних та спеціальних виборчих дільниць відповідно до вимог частини десятої статті 86 Закону в паперові пакети, які разом з іншими пакетами, що підлягають передачі, невідкладно після закінчення підсумкового засідання дільничної виборчої комісії в порядку, передбаченому статтею 91 Закону, доставляються до окружної виборчої комісії.
Окружна виборча комісія після офіційного оприлюднення результатів виборів передає виборчі бюлетені, у тому числі невикористані та зіпсовані, погашені в установленому порядку дільничними та окружною виборчими комісіями, до відповідних місцевих архівних установ.

 Секретар Центральної виборчої комісії   Т. ЛУКАШ