УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Протокольне рішення

м. Київ

27 грудня 2001 року № 2

Про Процедуру організації роботи Центральної виборчої комісії
щодо утворення окружних виборчих комісій по виборах
народних депутатів України 31 березня 2001 року

З метою забезпечення реалізації положень статті 20 Закону України “Про вибори народних депутатів України” та відповідно до статей 11, 12, пункту 1 статті
14 Закону України “Про Центральну виборчу комісію” Центральна виборча комісія постановляє:

Схвалити Процедуру організації роботи Центральної виборчої комісії щодо утворення окружних виборчих комісій по виборах народних депутатів України 31 березня
2001 року (додається).

Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ

 

Додатки та посилання

Додаток 1

Додаток до протокольного рішення
Центральної виборчої комісії
від 27 грудня 2001 року № 2

ПРОЦЕДУРА
організації роботи Центральної виборчої комісії щодо утворення окружних виборчих комісій по виборах народних депутатів України 31 березня 2002 року

Ця Процедура визначає відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (далі – Закон) порядок організації роботи Центральної виборчої комісії щодо розгляду подань політичних партій, виборчих блоків політичних партій про включення їх представників до складу окружних виборчих комісій, а також порядок проведення жеребкування серед політичних партій, виборчих блоків політичних партій, представників від яких може бути включено до складу окружної виборчої комісії, з метою утворення окружних виборчих комісій по виборах народних депутатів України 31 березня 2002 року (далі – вибори).

1. Загальні положення

1.1. Окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за 80 днів до дня виборів (не пізніше 9 січня 2002 року) у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дванадцяти і не більше двадцяти осіб за поданнями центральних керівних органів політичних партій, виборчих блоків політичних партій (далі – партії (блоки).

1.2. Право на внесення подань про включення до складу відповідної окружної виборчої комісії представників партій (блоків) центральні керівні органи партій (блоків) мають за умови, якщо:

- партії (партії, що входять до блоку) зареєстровані в установленому законом порядку;
- партії мають (хоча б одна з партій, що входить до блоку, має) зареєстровані в установленому законом порядку організації у регіоні, визначеному в частині другій статті 133

Конституції України (Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі), на території якого утворено відповідний одномандатний виборчий округ.

1.3. До складу окружних виборчих комісій обов’язково включаються представники партій (блоків), які подолали чотирьохвідсотковий бар’єр на попередніх виборах народних депутатів України, та партій, які у поточному складі Верховної Ради України на початок виборчого процесу (за станом на 31 грудня 2001 року) мають свою партійну фракцію (фракцію блоку), якщо ці партії (блоки) відповідають умовам, передбаченим у частині першій статті 20 Закону України “Про вибори народних депутатів України”.

1.4. Представники інших партій (блоків) у разі якщо ці партії (блоки) відповідають умовам, передбаченим у частині першій статті 20 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, включаються до складу окружних виборчих комісій шляхом жеребкування.

1.5. До складу конкретної окружної виборчої комісії партія (блок) може запропонувати лише одну кандидатуру.

2. Розгляд подань партій (блоків) про включення їх представників до складу окружних виборчих комісій

2.1. Подання від партій (блоків) про включення їх представників до складу окружних виборчих комісій (далі – подання) повинні бути внесені до Центральної виборчої комісії після оголошення про початок виборчого процесу та не пізніш як за 85 днів до дня виборів (не пізніше 4 січня 2002 року).

2.2. Подання повинно містити назву партії (блоку), назву регіону, реєстраційний номер організації політичної партії (хоча б однієї з партій, що входять до блоку, із зазначенням їх назви), зареєстрованої у відповідному регіоні, номери одномандатних виборчих округів, на території яких буде утворено окружні виборчі комісії, відомості про осіб, які пропонуються для включення до складу окружних виборчих комісій: прізвище, ім’я, по батькові, громадянство, дату народження, місце роботи, займану посаду (заняття), партійність, освіту, спеціальність за освітою, номери службового за основним місцем роботи та домашнього телефонів; відомості про участь у роботі виборчих комісій чи комісій з референдуму будь-якого рівня, адресу місця проживання, а також інформацію про відсутність обмежень, передбачених частиною шостою статті 20 Закону. Подання повинно також містити дату та підпис керівника партії (керівників партій, що входять до блоку), прізвище, ім’я, по батькові (зразок форми документа схвалено протокольним рішенням Центральної виборчої комісії від 20 листопада 2001 року № 1).

2.3. До подання додаються заяви осіб, запропонованих до складу окружних виборчих комісій відповідних одномандатних виборчих округів, про згоду на участь у їх роботі (зразок форми документа схвалено протокольним рішенням Центральної виборчої комісії від 20 листопада 2001 року № 1).

2.4. Попередній розгляд подань партій (блоків) здійснюється робочою групою з числа членів Центральної виборчої комісії згідно з їх закріпленням за регіонами, на території яких утворено одномандатні виборчі округи, та працівників Секретаріату Центральної виборчої комісії. Робоча група утворюється за розпорядженням Голови Центральної виборчої комісії.

2.5. Попередній розгляд подань партій (блоків) включає:

1) перевірку відповідності партії (блоку) вимогам частини першої статті 20 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, а саме:

а) чи зареєстрована партія (партії, що входять до блоку) в установленому законом порядку;
б) чи має партія (хоча б одна з партій, що входять до блоку) зареєстровані в установленому законом порядку організації у регіоні (Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі), на території якого утворено відповідний одномандатний виборчий округ;

2) перевірку відповідності статусу партії (блоку) вимогам частини другої статті 20 Закону, а саме: чи подолала партія (блок) чотирьохвідсотковий бар’єр на попередніх виборах народних депутатів України або чи має партія у поточному складі Верховної Ради України за станом на початок виборчого процесу (31 грудня 2001 року) свою партійну фракцію (фракцію блоку);

3) перевірку відповідності вимогам Закону документів, поданих партією (блоком), а саме:

а) чи подання подано центральним керівним органом партії (блоку);
б) чи подання підписано керівником партії (керівниками партій, що входять до блоку);
в) чи засвідчене подання печаткою (печатками) партії (партій, що входять до блоку);
г) чи відповідають відомості про особу, запропоновану партією (блоком) для включення до складу окружної виборчої комісії відповідного одномандатного виборчого округу, вимогам частин п’ятої та шостої статті 20 Закону;
д) наявність заяви про згоду на участь у роботі окружної виборчої комісії відповідного одномандатного виборчого округу, підписаної особою, запропонованою для включення до складу цієї окружної виборчої комісії.

2.6. Член Центральної виборчої комісії має право звернутися з запитом до органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо надання інформації про партії (блоки), а також про осіб, які запропоновані партіями (блоками) для включення до складу окружних виборчих комісій, якщо ця інформація є необхідною для перевірки достовірності відомостей, зазначених у поданнях партій (блоків) та їх відповідності вимогам Закону.

2.7. За результатами попереднього розгляду подань партій (блоків) член Центральної виборчої комісії – керівник робочої групи – представляє на розгляд Центральної виборчої комісії у відповідному одномандатному виборчому окрузі висновок щодо:

- відповідності вимогам Закону подань партій (блоків), представники яких обов’язково включаються до складу окружної виборчої комісії;
- відповідності вимогам Закону подань партій (блоків), представники яких можуть бути включені до складу окружної виборчої комісії за результатами жеребкування;
- кількості подань партій (блоків), представники яких обов‘язково включаються до складу окружної виборчої комісії відповідного одномандатного виборчого округу із зазначенням назв цих партій (блоків) і прізвищ та ініціалів осіб, запропонованих цими партіями (блоками) до складу окружної виборчої комісії;
- кількості вакантних місць у складі окружної виборчої комісії відповідного одномандатного виборчого округу;
- кількості подань партій (блоків), представники яких можуть бути включені до складу окружної виборчої комісії відповідного одномандатного виборчого округу за результатами жеребкування із зазначенням назв цих партій (блоків) і прізвищ та ініціалів осіб, запропонованих цими партіями (блоками) до складу окружної виборчої комісії.

2.8. Визначення партій (блоків), подання яких підлягають розгляду при утворенні окружних виборчих комісій, здійснюється на засіданні Центральної виборчої комісії, яке проводиться не пізніш ніж на третій день після закінчення строку внесення подань партій (блоків), але не пізніше 7 січня 2002 року.

2.9. На засіданні Центральної виборчої комісії мають право бути присутніми керівники партій (керівники партій, що входять до блоку), які внесли подання про включення їх представників до складу відповідної окружної виборчої комісії, або за їх письмовим дорученням, оформленим відповідно до вимог цивільного законодавства України, представники партій (блоків) – разом не більше двох осіб від однієї партії (блоку), офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій, а також представники засобів масової інформації, акредитовані при Центральній виборчій комісії.

2.10. Засідання Центральної виборчої комісії проходить у визначеній нижче послідовності дій по кожній окружній виборчій комісії окремо, в алфавітному порядку регіонів, визначених у частині другій статті 133 Конституції України, на території яких утворено одномандатні виборчі округи.

2.10.1. Визначаються партії (блоки), подання яких про включення їх представників до складу окружної виборчої комісії відповідають вимогам Закону, і представники яких обов’язково включаються до складу відповідної окружної виборчої комісії.

2.10.2. Визначаються партії (блоки), подання яких про включення їх представників до складу окружної виборчої комісії відповідають вимогам Закону і представники яких можуть бути включені до складу відповідної окружної виборчої комісії шляхом жеребкування.

2.10.3. У разі якщо від партій (блоків) надійшли подання про включення їх представників до складу відповідної окружної виборчої комісії, які не відповідають вимогам Закону, у зв’язку з чим представників від них не може бути включено до складу окружної виборчої комісії, Центральна виборча комісія приймає одне з таких рішень:

- про відмову у включенні представника від партії (блоку), яка подолала чотирьохвідсотковий бар’єр на попередніх виборах народних депутатів України або має у поточному складі Верховної Ради України свою партійну фракцію (фракцію блоку), до складу окружної виборчої комісії;
- про відмову у включенні партії (блоку) до процедури жеребкування.

2.10.4. Визначається кількість вакантних місць у складі відповідної окружної виборчої комісії, яка встановлюється шляхом визначення різниці між максимальною можливою кількістю членів окружної виборчої комісії, передбаченою частиною першою статті 20 Закону, та кількістю осіб, які обов'язково включаються до складу окружної виборчої комісії.

2.10.5. У разі якщо кількість подань від партій (блоків), що відповідають вимогам Закону і представників від яких може бути включено до складу окружної виборчої комісії шляхом жеребкування, є більшою, ніж кількість вакантних місць у складі окружної виборчої комісії, Центральна виборча комісія приймає рішення про проведення жеребкування для включення представників від цих партій (блоків) до складу окружної виборчої комісії.

2.10.6. У разі якщо кількість подань від партій (блоків), що відповідають вимогам Закону, і представників яких може бути включено до складу окружної виборчої комісії шляхом жеребкування, дорівнює або є меншою, ніж кількість вакантних місць у складі відповідної окружної виборчої комісії, Центральна виборча комісія приймає рішення, що жеребкування щодо включення представників від партій (блоків) до складу цієї окружної виборчої комісії не проводиться.

3. Процедура жеребкування серед партій (блоків), представники від яких можуть бути включені до складу окружних виборчих комісій по виборах народних депутатів України

3.1 Жеребкування серед партій (блоків) з метою визначення партій (блоків), представники яких включатимуться до складу окружних виборчих комісій по виборах народних депутатів України (далі – жеребкування), проводиться на засіданні Центральної виборчої комісії не пізніше ніж на третій день після закінчення строку внесення подань партій (блоків) (не пізніше 7 січня 2002 року).

3.2. Про час та місце проведення жеребкування Центральна виборча комісія повідомляє в газеті “Урядовий кур’єр”.

3.3. На засіданні Центральної виборчої комісії, під час якого проводиться жеребкування, без запрошення Комісії мають право бути присутніми керівники партій (керівники партій, що входять до блоку), які внесли подання про включення їх представників до складу відповідної окружної виборчої комісії, або за їх письмовим дорученням, оформленим відповідно до вимог цивільного законодавства України, уповноважені особи партій (блоків) – разом не більше двох осіб від однієї партії (блоку), офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій, а також представники засобів масової інформації, акредитовані при Центральній виборчій комісії.

3.4. Жеребкування проводиться за допомогою виготовленого з прозорого матеріалу барабана, що обертається, однакових за розміром карток, на кожній з яких з однієї сторони зазначається назва партії (блоку), включена до процедури жеребкування, прізвище та ініціали особи, запропонованої цією партією (блоком) до складу окружної виборчої комісії, та однакових за розміром конвертів, у які вкладаються ці картки.

3.5. Перед початком жеребкування конверти з картками вкладаються в окремий конверт, на якому зазначаються назва регіону, номер одномандатного виборчого округу та перелік партій (блоків), які включаються до процедури жеребкування.

3.6. Жеребкування проводиться у визначеній нижче послідовності дій щодо кожної окружної виборчої комісії окремо, в алфавітному порядку регіонів, визначених у частині другій статті 133 Конституції України, на території яких утворено одномандатні виборчі округи.

3.6.1. Оголошується номер одномандатного виборчого округу, по якому проводиться жеребкування, кількість вакантних місць у складі окружної виборчої комісії та назви партій (блоків), які за результатами розгляду подань партій (блоків) можуть бути включені до складу окружної виборчої комісії у цьому окрузі шляхом жеребкування.

3.6.2. Конверти з поміщеними у них картками з назвами партій (блоків) і прізвищами та ініціалами осіб, запропонованими цими партіями (блоками) до складу окружної виборчої комісії, виймаються із загального конверта та поміщаються в барабан.

3.6.3. За дорученням головуючого на засіданні Центральної виборчої комісії працівник Секретаріату Комісії обертає барабан не менше трьох разів, перемішуючи у такий спосіб конверти з картками.

3.6.4. Після перемішування карток визначена Центральною виборчою комісією особа почергово виймає з барабана конверти з картками у кількості, що дорівнює кількості вакантних місць у складі окружної виборчої комісії, відкриває конверти і оголошує назви партій (блоків) та прізвища представників від цих партій (блоків), які включаються до складу окружної виборчої комісії.

3.6.5. Результати жеребкування в кожному одномандатному виборчому округу заносяться до протоколу про результати жеребкування серед партій (блоків), представники яких можуть бути включені до складу окружних виборчих комісій.

3.6.6. Після цього з барабана виймаються всі інші конверти та поміщаються в окремий конверт. На вимогу представника партії (блоку), що брала участь у процедурі жеребкування по цьому одномандатному виборчому округу, ці конверти також почергово відкриваються та оголошуються назви партій (блоків), представники від яких за результатами жеребкування не включаються до складу окружної виборчої комісії.

3.7. Після закінчення процедури жеребкування по всіх одномандатних виборчих округах на підставі результатів жеребкування по кожному виборчому округу складається єдиний протокол про результати жеребкування серед партій (блоків), представники яких можуть бути включені до складу окружних виборчих комісій.

3.8. Протокол про результати жеребкування серед партій (блоків), представники яких можуть бути включені до складу окружних виборчих комісій, повинен містити такі відомості щодо кожного одномандатного виборчого округу, по якому проводилося жеребкування:

1) номер одномандатного виборчого округу;
2) назви партій (блоків), які були включені до процедури жеребкування по цьому виборчому округу;
3) кількість вакантних місць у складі окружної виборчої комісії;
4) назви партій (блоків) та прізвища представників від цих партій (блоків), які за результатами жеребкування включаються до складу окружної виборчої комісії.

3.9. Протокол підписується всіма присутніми на засіданні членами Центральної виборчої комісії.

4. Прийняття рішення про утворення окружних виборчих комісій

4.1. Рішення про утворення окружних виборчих комісій у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів окружної виборчої комісії у кількості не менше дванадцяти і не більше двадцяти осіб приймається на засіданні Центральної виборчої комісії, яке проводиться не пізніше як за 80 днів до дня виборів (не пізніше 9 січня 2002 року).

4.2. Про час та місце проведення засідання Центральна виборча комісія повідомляє в засобах масової інформації.

4.3. На засіданні Центральної виборчої комісії мають право бути присутніми керівники партій (блоків), представники яких за результатами розгляду подань партій (блоків) про включення їх представників до складу відповідної окружної виборчої комісії та за результатами жеребкування включаються до складу окружних виборчих комісій, або за їх письмовим дорученням, оформленим відповідно до вимог цивільного законодавства України, представники партій (блоків) – разом не більше двох осіб від однієї партії (блоку), офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій, а також представники засобів масової інформації, акредитовані при Центральній виборчій комісії.

4.4. Рішення про утворення окружної виборчої комісії приймається на підставі відповідних подань партій (блоків) та протоколу про результати жеребкування серед партій (блоків), представники яких можуть бути включені до складу окружних виборчих комісій.

4.5. У разі якщо кількість подань від партій (блоків), що відповідають вимогам Закону, щодо включення їх представників до складу відповідної окружної виборчої комісії є меншою, ніж мінімальна кількість членів окружної виборчої комісії, передбачена Законом, окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією за поданням її Голови у кількості 12 осіб з обов’язковим включенням до її складу представників партій (блоків), від яких надійшли подання, що відповідають вимогам Закону, щодо включення їх представників до складу відповідної окружної виборчої комісії,

4.6. У разі якщо у строк, передбачений Законом, не надійшли подання від партій (блоків) щодо включення їх представників до складу відповідної окружної виборчої комісії, які відповідають вимогам Закону, окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією за поданням її Голови у складі 12 осіб.

4.7. Голова, заступник голови та секретар окружної виборчої комісії визначаються Центральною виборчою комісією за пропозиціями членів Центральної виборчої комісії з урахуванням відомостей про осіб, включених до складу окружної виборчої комісії, як правило, з осіб, які мають досвід роботи у виборчих комісіях чи комісіях з референдуму будь-якого рівня. Голова, заступник голови та секретар окружної виборчої комісії не можуть бути представниками однієї партії (блоку).

4.8. Рішення Центральної виборчої комісії про утворення окружної виборчої комісії та про її персональний склад підлягає оприлюдненню у засобах масової інформації у відповідному регіоні не пізніш як на п’ятий день з дня його прийняття (не пізніше 14 січня 2002 року).

Секретар Центральної виборчої комісії   Я.ДАВИДОВИЧ