УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

31 січня 2006 року №355

Про реєстрацію ініціативної групи всеукраїнського референдуму
за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України,
що відбулися 24 грудня 2005 року в м. Дніпропетровську

До Центральної виборчої комісії 17 січня 2006 року надійшло подання Дніпропетровського  міського голови Куліченка І.І. від 13 січня 2006 року № 6/10-4 щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Розглянувши вищезазначене подання та додані до нього документи щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, Центральна виборча комісія встановила.

У м. Дніпропетровську 24 грудня 2005 року за адресою пр. Карла Маркса, 93, відбулися збори громадян України, у яких згідно з протоколом зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою взяли участь 348 осіб. Учасниками зборів схвалено пропозицію про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою та затверджено формулювання питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою:

„Чи згодні Ви з тим, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного договору (НАТО)?”;

„Чи підтримуєте Ви участь України у Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом із Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, відповідно до Угоди про формування Єдиного економічного простору, підписаної 19 вересня 2003 року?”

Учасниками зборів обрано ініціативну групу в складі 164 осіб, якій доручено збирання підписів громадян під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Під час перевірки поданих матеріалів виявлено, що в зборах громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою взяли участь Пісний Андрій Володимирович (12 червня 1988 року народження) та Ярославицький Станіслав Сергійович (10 лютого 1988 року народження), яким не виповнилося 18 років.

Незважаючи на виявлені порушення, Центральна виборча комісія зазначає, що ці обставини не впливають на вирішення питання про відповідність Закону України „Про всеукраїнський та місцеві референдуми” (далі – Закон) проведених зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, оскільки без їх урахування кількість учасників зборів відповідає вимогам частини першої статті 16 Закону.

Крім того, перевіркою поданих до Центральної виборчої комісії матеріалів установлено відповідність цих документів іншим вимогам Закону.

Згідно з частиною четвертою статті 17 Закону до Центральної виборчої комісії подання надіслано належним суб’єктом.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону в зборах громадян щодо утворення ініціативної групи взяли участь більше 200 громадян України, які мають право на участь у референдумі.

Згідно з положеннями частини четвертої статті 16 Закону перед початком зборів проведено реєстрацію учасників зборів, про що зазначено у протоколі зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою; у списку учасників зборів зазначено прізвища, імена та по батькові, дати народження та місце проживання учасників зборів; учасниками зборів обрано голову Рудкевич Інну Володимирівну і секретаря зборів Ільїну Юлію Олегівну; до порядку денного зборів включено питання про обговорення доцільності проведення референдуму та про формулювання питань, які пропонується винести на референдум.

На виконання частини п’ятої статті 16 Закону в протоколі зборів громадян окремо зазначено відомості про затвердження формулювання кожного питання, що пропонується винести на референдум; учасниками зборів обрано ініціативну групу, якій рішенням цих зборів доручено збирання підписів громадян під вимогою проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, про що зазначено в протоколі зборів.

Відповідно до частини сьомої статті 16 Закону про проведення зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою складено протокол із зазначенням результатів голосування з питань порядку денного.

У протоколі зборів громадян вказано дату та місце проведення зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Відповідно до частини восьмої статті 16 Закону список учасників зборів та протокол зборів громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою підписано головою і секретарем цих зборів.

На виконання частини шостої статті 16 Закону до складу ініціативної групи обрано не менше 20 громадян України, які мають право брати участь у референдумі.

Згідно з частиною восьмою статті 16 Закону список членів ініціативної групи підписано головою і секретарем цих зборів; при цьому в списку членів ініціативної групи зазначено дані документів, що посвідчують особу кожного члена ініціативної групи.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону в списку членів ініціативної групи вказано дати народження членів ініціативної групи, які всі мають право брати участь у референдумі.
На виконання частини третьої статті 17 Закону всі члени ініціативної групи підписали зобов’язання про додержання ними законодавства України про референдум.

Таким чином, Центральною виборчою комісією встановлено відповідність поданих документів щодо зазначеної ініціативної групи вимогам Закону.

Стаття 8 Конституції України встановлює, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативні акти приймаються на її основі і повинні відповідати Конституції України, норми якої є нормами прямої дії.

Згідно зі статтею 5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а узурпувати державну владу не може ніхто.

Відповідно до статті 38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 69 Конституції України народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.

Згідно з частиною другою статті 72 Основного Закону всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод визначаються виключно законами України.

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.

Стаття 74 Конституції України не допускає проведення референдуму лише щодо законопроектів з питань податків, бюджету та амністії.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України „Про всеукраїнський та місцеві референдуми” референдум – це спосіб прийняття громадянами України рішення з важливих питань загальнодержавного та місцевого значення.

Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 27 березня 2000 року № 3рп/2000 у справі за конституційним поданням 103 і 108 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України „Про проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою” № 1-26/2000 також зазначив, що: „референдум проводиться з метою з’ясування позиції громадян України щодо актуальних питань”.

У Рішенні від 5 жовтня 2005 року № 6рп/2005 у справі за конституційним поданням 60 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень частини першої статті 103 Конституції України в контексті положень її статей 5, 156 та за конституційним зверненням Галайчука Вадима Сергійовича, Подгорної Вікторії Валентинівни, Кислої Тетяни Володимирівни про офіційне тлумачення положень частин другої, третьої, четвертої статті 5 Конституції України № 1-5/2005 Конституційний Суд України вказав, що принцип народного суверенітету, закріплений у статті 5 Конституції України, передбачає первинний, єдиний і невідчужуваний характер влади Українського народу.

Згідно із закріпленим у Загальній декларації прав людини принципом воля народу повинна бути основою влади уряду.

Як зазначив Конституційний Суд України в Ухвалі від 6 червня 2002 року № 35-у/2002 про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Центральної виборчої комісії щодо офіційного тлумачення положень частин четвертої, шостої статті 17 Закону України „Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, відповідь на порушені у клопотанні Центральної виборчої комісії питання міститься у Рішенні Конституційного Суду України від 27 березня 2000 року № 3-рп/2000 (справа про всеукраїнський референдум за народною ініціативою). В абзаці п’ятому підпункту 4.2 пункту 4 цього Рішення сформульовано правову позицію Конституційного Суду України, згідно з якою Президент України, Центральна виборча комісія, інші державні органи мають здійснювати перевірку щодо відповідності Конституції України питань, які пропонується винести на всеукраїнський референдум, зокрема, за народною ініціативою.

Таким чином, Центральною виборчою комісією досліджено всі питання щодо утворення та реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, перевірка яких належить до повноважень Комісії, що реалізуються нею на підставі та у спосіб, визначені Конституцією України, Законами України „Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, „Про Центральну виборчу комісію”, а також з урахуванням зазначених вище рішень та ухвали Конституційного Суду України. Разом з тим, Центральною виборчою комісією встановлено, що питання, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум зборами громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, що відбулися 24 грудня 2005 року в м. Дніпропетровську, не належать до питань, які згідно з Конституцією України та Законом України „Про всеукраїнський та місцеві референдуми” не можуть бути винесені на всеукраїнський референдум.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 5, 8, 38, 69, 72, 74, пунктів 1, 20 частини першої статті 92 Конституції України, статті 1, частини першої статті 2, статей 3, 5, частини першої статті 7, статей 15, 16, 17 та 18 Закону України „Про всеукраїнський та місцеві референдуми” та керуючись частиною першою статті 11, частиною першою статті 12, пунктами 1, 3 статті 17, пунктом 2 статті 20 Закону України „Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Зареєструвати ініціативну групу всеукраїнського референдуму за народною ініціативою (згідно з додатком) з питань: „Чи згодні Ви з тим, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного договору (НАТО)?”;”Чи підтримуєте Ви участь України у Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом із Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, відповідно до Угоди про формування Єдиного економічного простору, підписаної 19 вересня 2003 року?”, утворену на зборах громадян України, що відбулися 24 грудня 2005 року в м. Дніпропетровську, та присвоїти їй порядковий номер 97.

2. Видати ініціативній групі, зареєстрованій цією постановою, свідоцтво про реєстрацію ініціативної групи, членам зареєстрованої ініціативної групи – відповідні посвідчення.

3. Установити строк збирання підписів громадян України під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою до 1 березня 2006 року.

4. Копію цієї постанови надіслати Дніпропетровській міській раді та рекомендувати їй опублікувати відомості про реєстрацію ініціативної групи з всеукраїнського референдуму за народною ініціативою у місцевих засобах масової інформації.

Голова Центральної виборчої комісії   Я. ДАВИДОВИЧ

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 31 січня 2006 року № 355

СПИСОК
членів ініціативної групи всеукраїнського референдуму
за народною ініціативою № 97, утвореної на зборах громадян України,
що відбулися 24 грудня 2005 року в м. Дніпропетровськ

1

 Крохмаль Сергій Васильович

2

 Шакірова Галина Гаврилівна

3

 Жилко Анатолій Антонович

4

 Савченко Надія Євгеніївна

5

 Федорова Лідія Миколаївна

6

 Туманов Вячеслав Сергійович

7

 Єлізарова Валентина Миколаївна

8

 Шеремет Таліна Кирилівна

9

 Бугрєєва Валентина Григорівна

10

 Величко Жанна Ігорівна

11

 Мельник Олег Михайлович

12

 Лясковська Майя Миколаївна

13

 Киричок Людмила Юріївна

14

 Кузнецова Раїса Ігнатівна

15

 Базєєва Ольга Вікторівна

16

 Тихонова Валентина Вячеславівна

17

 Кузнецова Вікторія Іллівна

18

 Сокол Віра Іванівна

19

 Мозьола Антоніна Іванівна

20

 Агаян Лариса Григорівна

21

 Бесараб Інна Михайлівна

22

 Синиця Таїса Миколаївна

23

 Папук Олена Семенівна

24

 Голосій Майя Гаврилівна

25

 Іванова Валентина Василівна

26

 Мудрак Раїса Іванівна

27

 Абрамова Світлана Леонідівна

28

 Лотік Ганна Миколаївна

29

 Вітко Віра Іванівна

30

 Клячина Ніна Дмитрівна

31

 Фесенко Далареса Семенівна

32

 Вернігора Тамара Григорівна

33

 Немченко Людмила Дмитрівна

34

 Полтарацька Ольга Яківна

35

 Седельнікова Людмила Сергіївна

36

 Сендецька Віра Опанасівна

37

 Корогод Діна Григорівна

38

 Восканова Зоя Петрівна

39

 Ананко Любов Сергіївна

40

 Козаченко Ольга Миколаївна

41

 Єфремова Надія Іванівна

42

 Бабуріна Ірина Михайлівна

43

 Чуприна Валентина Олексіївна

44

 Луньова Анна Анатоліївна

45

 Зубарєва Галина Михайлівна

46

 Дударева Зінаїда Едуардівна

47

 Ісаєва Людмила Анатоліївна

48

 Ус Ірина Володимирівна

49

 Заказнова Марія Володимирівна

50

 Ларіна Тетяна Петрівна

51

 Плугова Людмила Вікторівна

52

 Донська Ніна Іванівна

53

 Протасова Тетяна Дмитрівна

54

 Зубчук Валентина Сергіївна

55

 Логвинов Віталій Миколайович

56

 Дружинін Олександр Вікторович

57

 Новіков Ігор Серафимович

58

 Антонов Павло Васильович

59

 Пошелюжний Анатолій Іванович

60

 Ізотов Павло Олегович

61

 Нестеренко Артем Сергійович

62

 Іванченко Сергій Олександрович

63

 Чмух Роман Ігорович

64

 Пігур Максим Сергійович

65

 Головачов Сергій Вікторович

66

 Малолітня Алла Миколаївна

67

 Кривко Володимир Володимирович

68

 Воронов Василь Олексійович

69

 Коваль Василь Іванович

70

 Горяінов Володимир Олександрович

71

 Клименко Олександр Іванович

72

 Фондуроко Катерина Миколаївна

73

 Абрамов Олександр Анатолійович

74

 Щеголева Валентина Григорівна

75

 Терещенко Валентин Григорійович

76

 Павленко Вікторія Іванівна

77

 Атавіна Ольга Олександрівна

78

 Кононенко Ольга Борисівна

79

 Богомол Олександр Олександрович

80

 Аксентьєва Наталія Григорівна

81

 Висоцька Катерина Олександрівна

82

 Вороніна Валентина Григорівна

83

 Махалов Геннадій Анатолійович

84

 Однороженко Дар’я Дмитрівна

85

 Кох Марина Миколаївна

86

 Губарь Наталія Михайлівна

87

 Груба Валентина Миколаївна

88

 Гуляєва Вікторія Сергіївна

89

 Стежко Любов Іванівна

90

 Авельцева Ніна Іванівна

91

 Жук Анжела Єсавівна

92

 Ткаченко Тамара Віталіївна

93

 Зарембо Лідія Андріївна

94

 Зеленська Валентина Василівна

95

 Зеленський Валентин Григорович

96

 Литвин Алла Василівна

97

 Лебідь Євдасія Федонівна

98

 Рябоштан Дмитро Володимирович

99

 Наскалова Олена Віталіївна

100

 Анкудінов Олександр Михайлович

101

 Ісаєва Наталія Іванівна

102

 Клюшник Станіслав Іванович

103

 Новожилова Єлизавета Олександрівна

104

 Ротмистровська Ганна Борисівна

105

 Мартинов Михайло Євгенович

106

 Корнєєнков Сергій Володимирович

107

 Сергійчик Костянтин Германович

108

 Акунькова Тетяна Василівна

109

 Бієв Максим Юрійович

110

 Корнєєнкова Ліка Володимирівна

111

 Дребкова Катерина Костянтинівна

112

 Ільченко Світлана Сергіївна

113

 Вовк Галина Миколаївна

114

 Задирайко Сергій Олегович

115

 Бажбеук-Меліков Олександр Костянтинович

116

 Зінов’єва Олена Семенівна 

117

 Ощенко Арнольд Кузьмич

118

 Карпенко Раїса Анатоліївна

119

 Мерзляков Віктор Іванович

120

 Шабаєва Людмила Миколаївна

121

 Васильманов Олександр Віталійович

122

 Лапінда Руслана Вікторівна

123

 Гуляєва Віра В’ячеславівна 

124

 Тригубець Анатолій Андрійович

125

 Лубешко Юрій Анатолійович

126

 Перхун Володимир Сергійович

127

 Астаф’єва Олена Вікторівна

128

 Воскобойник Алла Леонідівна

129

 Конопльова Ольга Михайлівна

130

 Голуб Тетяна Вікторівна

131

 Полончук Лариса Миколаївна

132

 Лубешко Тетяна Миколаївна

133

 Галковська Валентина Іванівна

134

 Севрюк Галина Семенівна

135

 Вавренчук Алла Федорівна

136

 Ушпик Ніна Андріївна

137

 Шестакова Валентина Степанівна

138

 Коляда Володимир Іванович

139

 Скоробогата Ніна Іванівна

140

 Ковальова Людмила Володимирівна

141

 Мухіна Лідія Василівна

142

 Саміщенко Юлія Петрівна

143

 Кирисюк Лариса Іванівна

144

 Корда Валентина Володимирівна

145

 Багацька Любов Іванівна

146

 Бусигіна Любов Іванівна

147

 Бражник Ганна Михайлівна

148

 Пронюткіна Надія Василівна

149

 Пилипюк Тетяна Григорівна

150

 Кирпа Любов Семенівна

151

 Абаровська Людмила Тихонівна

152

 Бурдін Вячеслав Володимирович 

153

 Мартинюк Наталія Олександрівна

154

 Калько Лариса Миколаївна

155

 Аксьонова Тетяна Іванівна

156

 Шеремет Ганна Марківна

157

 Ваган Тамара Андріївна

158

 Левіна Олександра Миколаївна

159

 Бойко Лідія Василівна

160

 Рубежанська Ірина Анатоліївна

161

 Кеба Людмила Михайлівна

162

 Бушуєва Вікторія Олександрівна

163

 Тримайло Юрій Зіновійович

164

 Ільїна Юлія Олегівна

Секретар Центральної виборчої комісії   С. Дубовик