УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

27 жовтня 2005 року №136

Про Рекомендації щодо надання робочими групами обліку виборців для ознайомлення громадян місцевих загальних списків виборців,
які складаються з метою підготовки проведення виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року

Відповідно до частин другої, п’ятої статті 40 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, керуючись статтями 2, 12, 16, 17 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Рекомендації щодо надання робочими групами обліку виборців для ознайомлення громадян місцевих загальних списків виборців, які складаються з метою підготовки проведення виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року (додаються).

2. Цю постанову надіслати регіональним, районним, міським робочим групам обліку виборців.

Голова Центральної виборчої комісії Я. ДАВИДОВИЧ

Додатки та посилання

Додаток 1

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 27 жовтня 2005 року № 136

РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо надання робочими групами обліку виборців для ознайомлення громадян місцевих загальних списків виборців,
які складаються з метою підготовки проведення виборів народних депутатів України
26 березня 2006 року

Для забезпечення реалізації і захисту виборчих прав громадян, дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу, забезпечення однакового застосування законодавства України про вибори на всій території України, відповідно до частин другої, п'ятої статті 40 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, керуючись статтею 16 Закону України „Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія з метою забезпечення створення належних умов для реалізації права громадян на ознайомлення з місцевими загальними списками виборців, складеними для підготовки проведення виборів народних депутатів України 26 березня 2006 року,

р е к о м е н д у є:

1. З метою надання для ознайомлення громадян місцевий загальний список виборців, опрацьований відповідно до розділу 10 Порядку складання загальних списків виборців, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 6 вересня 2005 року № 118, виготовляється на паперових носіях.

1.2. Друк місцевого загального списку виборців здійснюється з обох боків аркуша. При цьому наскрізній нумерації підлягають лише аркуші (не сторінки) списку відповідно до форми загального списку виборців, затвердженої постановою Центральної виборчої комісії від 6 вересня
2005 року № 117.

1.3. Прошивання аркушів місцевого загального списку виборців може здійснюватися частинами – томами з обов'язковим забезпеченням послідовності наскрізної нумерації виборців та наскрізної нумерації аркушів місцевого загального списку виборців.

1.4. Місцевий загальний список виборців, який надається для ознайомлення громадян, є цілісним документом. При формуванні окремих томів місцевого загального списку виборців наскрізна нумерація виборців та аркушів виконується послідовно в кожному томі, продовжуючи з номера, на одиницю більшого, ніж останній номер виборця чи аркуша попереднього тому.

1.5. Кожний том місцевого загального списку виборців прошивається, скріплюється печаткою органу, яким утворено відповідну робочу групу обліку виборців, а також підписом керівника відповідної робочої групи обліку виборців. На зворотній сторінці останнього аркуша кожного тому вказуються номери аркушів, які містяться в томі, а також номери, під якими виборці у цьому томі включені до місцевого загального списку виборців.

2. Для забезпечення загального ознайомлення громадян із місцевим загальним списком виборців у містах, районах, де проживає велика кількість виборців, відповідна робоча група обліку виборців може додатково сформувати витяги із місцевого загального списку виборців, беручи до уваги кількість адміністративно-територіальних одиниць, утворених на території, на яку поширюються повноваження відповідної робочої групи обліку виборців. Такі витяги з місцевого загального списку виборців формуються з томів, виготовлених згідно з пунктами 1.4 та 1.5 цих Рекомендацій.

2.1. Районна робоча група обліку виборців може сформувати зазначені витяги для села, селища, міста районного значення, що входять до складу відповідного району, де проживають або перебувають згідно із Законом України „Про вибори народних депутатів України” виборці, для яких існують ускладнення (наприклад, транспортного сполучення, через територіальну віддаленість населеного пункту тощо) щодо ознайомлення з місцевим загальним списком виборців.

2.2. Районна в містах Києві та Севастополі робоча група обліку виборців може сформувати витяги з місцевого загального списку виборців для кожного району, що входить до системи адміністративно-територіального устрою відповідного міста, а також з урахуванням інших обставин, які забезпечують загальний характер ознайомлення громадян із місцевим загальним списком виборців.

2.3. Міська робоча група обліку виборців може сформувати витяги з місцевого загального списку виборців для району, села, селища, міста, інших адміністративно-територіальних одиниць тощо, що входять до складу міста, на територію якого поширюються повноваження відповідної міської робочої групи обліку виборців, виходячи із кількості виборців, а також зручності ознайомлення громадян із місцевим загальним списком виборців.

2.4. Відповідні витяги з місцевого загального списку виборців для надання їх для ознайомлення громадян у визначеному приміщенні передаються відповідно сільському, селищному, міському голові, голові районної в місті ради, про що складається відповідний акт.

2.5. Для ознайомлення виборців, які перебувають на строковій службі у військових частинах (формуваннях), дислокованих на відповідній території, чи в установах кримінально-виконавчої системи, розміщених на відповідній території, районна, міська робоча група обліку виборців може виготовити відповідні витяги з місцевого загального списку виборців, до яких включено виборців, які перебувають у військових частинах (формуваннях) чи в установах кримінально-виконавчої системи.

2.6. Зазначені у пункті 2.5 цих Рекомендацій витяги передаються командирам військових частин (формувань), дислокованих на території відповідного міста чи району, керівникам місцевих органів виконання покарань Державного департаменту України з питань виконання покарань, про що складається відповідний акт.

2.7. Сільські, селищні, міські голови, командири військових частин (формувань), керівники місцевих органів виконання покарань Державного департаменту України з питань виконання покарань не пізніше 1 листопада 2005 року забезпечують надання відповідного витягу з місцевого загального списку виборців для ознайомлення відповідно у приміщенні, доступному для відвідування громадян, розташованому на території села, селища, міста, району в місті, дислокації військових частин (формувань), а також у приміщенні закладу кримінально-виконавчої системи, де з ним можуть ознайомитися громадяни, які відбувають покарання, а також збереження відповідних витягів із місцевого загального списку виборців та надання їх для ознайомлення громадян.

3. Рішення про виготовлення витягу з місцевого загального списку виборців з метою забезпечення загального ознайомлення громадян із місцевим загальним списком виборців приймається керівником районної, міської робочої групи обліку виборців.

Секретар Центральної виборчої комісії С.ДУБОВИК