УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

10 лютого 2000 року № 14

Про Роз’яснення щодо порядку складання списку громадян, які мають право брати участь у всеукраїнському референдумі за народною ініціативою 16 квітня 2000 року

Відповідно до пункту 3 статті 26 та пунктів 2, 3 статті 30, статей 33, 34 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, статей 11, 12, пунктів 2, 6, 8 статті 15 Закону України “Про Центральну виборчу комісію” Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

1. Затвердити Роз’яснення щодо порядку складання списку громадян, які мають право брати участь у всеукраїнському референдумі за народною ініціативою 16 квітня 2000 року (додається).

2. Це Роз’яснення надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям та комісіям з референдуму.

Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ

Затверджено
постановою Центральної виборчої комісії
від 10 лютого 2000 року №14.

РОЗ’ЯСНЕННЯ
щодо порядку складання списку громадян, які мають право брати участь у всеукраїнському референдумі за народною ініціативою 16 квітня 2000 року

Відповідно до вимог пункту 2 статті 30, статті 33 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, пункту 8 статті 15 Закону України “Про Центральну виборчу комісію” по кожній дільниці для голосування складається список громадян, які мають право брати участь у референдумі, за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Після утворення дільничної комісії з референдуму (не пізніше 9 березня 2000 року) міська, районна у місті, селищна, сільська ради або їх виконавчі органи, а у містах Києві та Севастополі – місцеві державні адміністрації, що здійснюють статистичний облік громадян, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території, забезпечують складання списків громадян, які мають право брати участь у референдумі, у зручному для проведення голосування порядку, за встановленою формою, підписують його та передають дільничній комісії з референдуму.

У цей список включаються всі громадяни України, які досягли до дня або на день проведення референдуму 18 років і на момент складання списку проживають на території дільниці для голосування.

Списки військовослужбовців, які перебувають у військових частинах, та членів їх сімей, а також інших громадян, які проживають у місцях розташування військових частин і мають право брати участь у референдумі, у разі утворення на території військових частин дільниць для голосування складаються дільничними комісіями з референдуму на основі даних, що подаються командирами цих військових частин.

Військовослужбовці, які проживають поза межами військових частин, включаються у списки за місцем їх проживання на загальних підставах.

Списки громадян по дільницях для голосування, утворених у важкодоступних районах, стаціонарних лікувальних, санаторно-оздоровчих закладах, інших місцях тимчасового перебування громадян (місця позбавлення волі, слідчі ізолятори тощо), на суднах, які перебувають у день проведення референдуму в плаванні, а також при представництвах України за кордоном, складаються дільничними комісіями з референдуму на основі даних, що подаються керівниками зазначених закладів, установ, капітанами суден.

Особа може бути включена у список громадян, які мають право брати участь у референдумі, лише на одній дільниці для голосування.

Відповідальність за достовірність, повноту і своєчасність передачі списків дільничним комісіям з референдуму несе посадова особа, яка відповідно до Закону забезпечувала їх складання.

Після уточнення дільничною комісією з референдуму списку громадян, які мають право брати участь у референдумі, список підписується головою і секретарем дільничної комісії з референдуму та засвідчується печаткою комісії.

Відповідно до статті 34 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” цей список подається дільничною комісією з референдуму для загального ознайомлення за десять днів до дня проведення референдуму, тобто не пізніше 6 квітня 2000 року.

При утворенні виборчих дільниць з референдуму у виняткових випадках списки подаються для загального ознайомлення за два дні до дня проведення референдуму, тобто не пізніше 13 квітня 2000 року.

Дільнична комісія з референдуму забезпечує можливість ознайомлення громадян зі списком у частині, що стосується даних про його особу, без права виносу із приміщення дільничної комісії.

Громадяни, які проживають на території дільниці для голосування і з будь-яких причин не внесені до списку, включаються до нього за рішенням дільничної комісії з референдуму.

Відповідно до Закону кожному громадянину надається право оскаржити невключення, неправильне включення в список або виключення зі списку, а також допущені в ньому неточності в зазначених даних про нього. Заява громадянина розглядається дільничною комісією з референдуму, яка зобов’язана не пізніш як у дводенний строк, а напередодні і в день референдуму – негайно її розглянути, внести необхідні виправлення в список або видати заявнику копію мотивованого рішення про її відхилення. Це рішення може бути оскаржено до районного (міського) суду. Виправлення в списку відповідно до рішення районного (міського) суду здійснюється дільничною комісією негайно.