УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

22 січня 2008 року № 5

Про Роз’яснення щодо складання списків виборців для підготовки та проведення голосування з позачергових, перших та проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів

З метою забезпечення складання та уточнення списків виборців на звичайних і спеціальних виборчих дільницях для підготовки проведення перших, позачергових та проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів відповідно до статті 3, пункту 1 статті 23, статей 31–323, частини другої статті 80 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", частин першої, третьої, п’ятої, шостої статті 14 Закону України "Про Державний реєстр виборців", керуючись статтями 12, 13, пунктом 1 частини другої статті 16, пунктами 2, 4, 5 статті 17 та пунктом 2 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити на період до закінчення первинного уточнення персональних даних Державного реєстру виборців Роз’яснення щодо складання списків виборців для підготовки та проведення голосування з позачергових, перших та проміжних виборів депутатів сільських,  селищних рад та сільських, селищних, міських голів (додаються).

2. Цю постанову надіслати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам для подальшої передачі органам ведення Державного реєстру виборців, сільським, селищним, міським, районним у містах територіальним виборчим комісіям та сільським, селищним, міським головам, головам районних у містах рад або іншим посадовим особам, які відповідно до закону здійснюють їх повноваження.

Голова Центральної виборчої комісії В. ШАПОВАЛ

Додатки та посилання

Додаток 1

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 22 січня 2008 року № 5

РОЗ’ЯСНЕННЯ
щодо складання списків виборців для підготовки та проведення голосування з позачергових, перших та проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів

Ці Роз’яснення розроблено з метою забезпечення складання списків виборців на виборчих дільницях для підготовки та проведення голосування з позачергових, перших та проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів, забезпечення реалізації і захисту виборчих прав громадян України, дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу та однакового застосування законодавства України про вибори на всій території України.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Складання списків виборців здійснюється згідно з Законами України  "Про Державний реєстр виборців", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2007 року № 868 "Про затвердження типових положень про орган (відділ) ведення Державного реєстру виборців та регіональний орган (відділ) адміністрування Державного реєстру виборців" та цими Роз’ясненнями.

1.2. До списку виборців включаються виборці, які належать до відповідної територіальної громади і мають право голосу на відповідних місцевих виборах. Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.

1.3. Списки виборців на виборчих дільницях для підготовки та проведення голосування з позачергових, перших та проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів та інші виборчі документи складаються за формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 31 січня 2006 року № 351, із відповідними змінами щодо виду місцевих виборів та дати їх проведення. При цьому замість підписання списку виборців керівником робочої групи обліку виборців перший примірник списку виборців на кожному аркуші підписується керівником органу ведення Державного реєстру виборців і скріплюється відповідною печаткою.

1.4. У списку виборців зазначаються:
– прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) виборця;
– дата народження (число, місяць, рік);
– місце проживання та адреса житла виборця (без зазначення поштового індексу і країни проживання);
– підпис виборця за отримання виборчих бюлетенів з усіх видів місцевих виборів;
– відмітка про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно (за необхідності).

1.5. Відомості про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися вносяться до списку на звичайній виборчій дільниці шляхом зазначення відповідної помітки напроти його прізвища у графі "Примітки".

1.6. Список має наскрізну нумерацію виборців. Відомості про виборців у списку зазначаються у порядку їх адрес так, щоб відомості про виборців з однаковою адресою житла були розміщені у списку поруч.

1.7. Друкування списків здійснюється на аркушах паперу формату А–3 з двох боків.

2. СКЛАДАННЯ СПИСКІВ ВИБОРЦІВ НА ЗВИЧАЙНИХ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ

2.1. Складання списків виборців на звичайних виборчих дільницях здійснюється органами ведення Державного реєстру виборців, повноваження яких поширюються на територію відповідного району, міста, району в місті, в межах яких проводяться вибори депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів.

2.2. Складання списків виборців на звичайних виборчих дільницях здійснюється з використанням бази даних та програмних засобів, які застосовувалися під час підготовки списків виборців для останніх виборів народних депутатів України.

2.3. Для складання списків виборців по кожній звичайній виборчій дільниці територіальна виборча комісія невідкладно після прийняття рішення про утворення виборчих дільниць із зазначенням їх номерів, меж, місцезнаходження відповідних дільничних виборчих комісій передає його відповідному органу ведення Державного реєстру виборців.

2.4. Список виборців для кожної звичайної виборчої дільниці виготовляється у трьох примірниках на паперових носіях. Перший примірник списку виборців на кожному аркуші засвідчується підписом керівника відповідного органу ведення Державного реєстру виборців і скріплюється відповідною печаткою.

Інші два примірники списку засвідчуються відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті  ради або іншою посадовою особою, яка згідно з законом здійснює його повноваження.

3. ПЕРЕДАВАННЯ СПИСКІВ ВИБОРЦІВ НА ЗВИЧАЙНИХ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ

3.1. Орган ведення Державного реєстру виборців не пізніш як за 45 днів до дня виборів передає 3 примірники списку виборців по кожній звичайній виборчій дільниці на паперових носіях та в електронному вигляді відповідному сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради або іншій особі, яка згідно з законом здійснює його повноваження.

3.2. Два примірники списків виборців, отриманих від відповідного органу ведення Державного реєстру виборців, підписуються відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті  ради або іншою посадовою особою, яка згідно з законом здійснює його повноваження. Підпис такої посадової особи засвідчується відповідною печаткою.

3.3. Сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті  ради або інша особа, яка згідно з законом здійснює його повноваження, не пізніш як за 40 днів до дня виборів передає список виборців по кожній звичайній виборчій дільниці на паперовому носії у двох примірниках (на засіданні відповідної територіальної виборчої комісії) та в електронному вигляді. Про передачу зазначеного списку складається акт у двох примірниках. Один примірник акта зберігається у сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради або іншої посадової особи,  яка відповідно до закону здійснює його повноваження,  інший – у відповідній територіальній  виборчій комісії.

3.4. Якщо територіальна виборча комісія за 40 днів до дня виборів не отримала список виборців на звичайній виборчій дільниці, вона оскаржує до місцевого суду бездіяльність відповідно сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради або особи, яка відповідно до закону здійснює його повноваження, у порядку, передбаченому Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

3.5. Територіальна виборча комісія не пізніш як за 32 дні до дня виборів передає один примірник списку виборців на виборчій дільниці відповідним дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць. Другий примірник зберігається в територіальній виборчій комісії. Від імені дільничної виборчої комісії список виборців отримують не менше трьох членів цієї комісії, які представляють різні місцеві організації політичних партій (виборчі блоки місцевих організацій політичних партій), одним з яких повинен бути голова комісії, а у разі неможливості – заступник голови або секретар комісії. Про передачу дільничній виборчій комісії списку виборців складається акт у двох примірниках.

3.6. Дільнична виборча комісія наступного дня після отримання списку  виборців на  виборчій дільниці надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.
Порядок ознайомлення виборців із списком виборців на виборчій дільниці, оскарження неправильностей у списку виборців, прийняття рішень про внесення змін до списку виборців та уточнення списку здійснюються відповідно до статей 32, 321, 323 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

4. СКЛАДАННЯ СПИСКІВ ВИБОРЦІВ НА СПЕЦІАЛЬНИХ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ

4.1. Список виборців на спеціальній виборчій дільниці у стаціонарному лікувальному закладі складається відповідною дільничною виборчою  комісією на підставі відомостей, поданих головним лікарем стаціонарного лікувального закладу, за десять днів до дня виборів. У поданні вказуються відомості, передбачені формою списку виборців на спеціальній виборчій дільниці.

4.2. До списку виборців не включаються виборці, які проживають за межами виборчого округу з відповідних місцевих виборів.

4.3. Список виборців затверджується рішенням дільничної виборчої комісії. Виборча комісія спеціальної виборчої дільниці невідкладно повідомляє відповідну територіальну виборчу комісію про включення виборців до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці. Територіальна виборча комісія вживає заходів щодо виключення таких виборців зі списків виборців на звичайних виборчих дільницях.

4.4. Уточнення списків виборців на спеціальних виборчих дільницях здійснюється відповідно до статті 322 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

 Секретар засідання Центральної виборчої комісії   Т. АСТАХОВА