УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

21 вересня 2015 року № 360

Про скаргу Алтуняна А.А., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 18 вересня 2015 року за № 21-30-7037

До Центральної виборчої комісії 18 вересня 2015 року надійшла скарга Алтуняна Андрія Абрековича, суб’єктом оскарження в якій визначено Маріупольську міську виборчу комісію Донецької області (далі – Маріупольська міська виборча комісія).

У скарзі суб’єкт звернення просить визнати бездіяльність Маріупольської міської виборчої комісії щодо неоприлюднення відомостей про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона вноситься, в місцевих друкованих засобах масової інформації такою, що не відповідає вимогам частини третьої статті 44 Закону України "Про місцеві вибори" (далі – Закон), зобов’язати Маріупольську міську виборчу комісію оприлюднити відомості про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона вноситься, в місцевих друкованих засобах масової інформації.

На думку Алтуняна А.А., така бездіяльність порушує його права та законні інтереси як виборця, оскільки перешкоджає його висуванню кандидатом на місцевих виборах, а також реалізації його права голосу за інших кандидатів.

Вивчивши скаргу, Центральна виборча комісія зазначає.

Згідно з частиною четвертою статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії та розглядаються нею у порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.

Порядок і строки розгляду скарг, що стосуються місцевих виборів, а також вимоги до їх форми і змісту визначено розділом ХІІІ Закону та Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229 (далі – Порядок).

Так, за змістом частини першої статті 94 Закону та підпункту 11 пункту 2.1 Порядку виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу.

Постановою Центральної виборчої комісії від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів" сформовано склад, зокрема, Маріупольської міської виборчої комісії.

Відповідно до частини сьомої статті 94 Закону та пункту 3.3 Порядку скарга щодо бездіяльності територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, може бути подана до Центральної виборчої комісії.

Відтак скаргу подано належним суб’єктом звернення зі скаргою до належного суб’єкта її розгляду.

Згідно з частиною першою статті 95 Закону та пункту 4.1 Порядку скарга до виборчої комісії може бути подана відповідним суб’єктом звернення зі скаргою у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності суб’єктом оскарження.

Частиною дванадцятою статті 15 Закону та підпунктом 2 пункту 4.3 Порядку встановлено, що днем вчинення бездіяльності вважається останній день строку, в який мала бути вчинена дія, передбачена цим чи іншими законами України.

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідною виборчою комісією (частина п’ята статті 95 Закону, підпункт 6 пункту 4.3 Порядку).

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб’єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини другої статті 97 Закону (частина шоста статті 95 Закону, підпункт 4 пункту 4.3 Порядку).

Відповідно до частини третьої статті 44 Закону територіальна виборча комісія протягом чотирьох днів з дня сформування її нового складу оприлюднює відомості про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона вноситься, в місцевих друкованих засобах масової інформації, а також невідкладно після відкриття спеціального рахунку передає відомості про нього Центральній виборчій комісії для розміщення на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Враховуючи вказане положення Закону, останнім днем строку, в який суб’єкт оскарження повинен був оприлюднити відомості про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона вноситься, в місцевих друкованих засобах масової інформації, є 10 вересня 2015 року.

Скаргу до Центральної виборчої комісії щодо бездіяльності Маріупольської міської виборчої комісії подано 18 вересня 2015 року.

Таким чином, скаргу подано до Центральної виборчої комісії з порушенням строків оскарження, встановлених статтею 95 Закону.

Згідно з частиною одинадцятою статті 97 Закону виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана з порушенням строків оскарження, встановлених Законом.

Враховуючи викладене, відповідно до частини дванадцятої статті 15, частин першої, сьомої статті 94, частин першої, п’ятої, шостої статті 95, частини одинадцятої статті 97 Закону України "Про місцеві вибори", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229, керуючись статтями 11 – 13 Закону України "Про Центральну виборчу Комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу Алтуняна Андрія Абрековича, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 18 вересня 2015 року за № 21-30-7037, залишити без розгляду по суті.

2. Копії цієї постанови надіслати Алтуняну А.А. та Маріупольській міській виборчій комісії Донецької області.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії   М. ОХЕНДОВСЬКИЙ