УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

19 травня 2023 року № 31

Про скаргу ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА”, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 20 квітня 2023 року № 21-34-1966

До Центральної виборчої комісії надійшла скарга ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА”, суб’єктом оскарження в якій визначено Лохвицьку міську територіальну виборчу комісію Миргородського району Полтавської області (далі – Лохвицька міська територіальна виборча комісія).

У скарзі суб’єкт звернення зі скаргою просить:

визнати такою, що не відповідає вимогам законодавства про вибори та порушує виборчі права громадян, бездіяльність Лохвицької міської територіальної виборчої комісії, яка полягає у неприйнятті рішень про визнання обраними наступних за черговістю кандидатів у депутати Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області (далі – Лохвицька міська рада) від ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА”;

прийняти рішення про визнання обраними депутатами наступних за черговістю кандидатів у депутати Лохвицької міської ради від ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА”.

Свої вимоги суб’єкт звернення зі скаргою обґрунтовує тим, що  06 березня 2023 року ЧЕТВЕРТИЙ (ПОЗАЧЕРГОВИЙ) З’ЇЗД ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” прийняв низку рішень, а саме: № 1 “Про відкликання депутата Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області Лісовського Олександра Миколайовича за народною ініціативою”, № 2 “Про відкликання депутата Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області Коленка Богдана Миколайовича за народною ініціативою”, № 3 “Про відкликання депутата Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області Литвиненко Ніни Сергіївни за народною ініціативою”. 09 березня 2023 року вказані рішення із супровідними листами за описом були подані до Лохвицької міської територіальної виборчої комісії. Як зазначає ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА”, відповідно до частини дев’ятої статті 41 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, статті 284 Виборчого кодексу України (далі – Кодекс), пункту 5.9 Роз’яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 28 жовтня 2020 року № 433 (далі – Роз’яснення), тридцятиденний строк для прийняття Лохвицькою міською територіальною виборчою комісією на підставі отриманих документів рішень про визнання депутатами наступних за черговістю кандидатів у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від указаної місцевої організації політичної партії сплив 09 квітня 2023 року. Проте відповідних рішень Лохвицька міська територіальна виборча комісія не прийняла. На переконання суб’єкта звернення зі скаргою, така бездіяльність міської територіальної виборчої комісії порушує визначені Кодексом та законами України виборчі права ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” на участь у виборах. 

На підтвердження викладеного до скарги додано, зокрема, копії рішень ЧЕТВЕРТОГО (ПОЗАЧЕРГОВОГО) З’ЇЗДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” від 06 березня 2023 року № 1, 2, 3 про відкликання депутатів Лохвицької міської ради Лісовського О.М., Коленка Б.М., Литвиненко Н.С. за народною ініціативою,  супровідних листів ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” від 06 березня 2023 року, якими було надіслано вказані рішення, та описи до них з відміткою про отримання секретарем Лохвицької міської територіальної виборчої комісії.

На виконання частини п’ятої статті 70 Кодексу та пункту 8.6 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 192 (далі – Порядок), копію скарги з доданими документами надіслано суб’єкту оскарження з проханням надати письмові пояснення по суті скарги.

Від Лохвицької міської територіальної виборчої комісії до Центральної виборчої комісії 02 та 09 травня 2023 року надійшли пояснення (від 01 травня 2023 року № 01-6/31), у яких вона інформує, що 09 березня 2023 року отримала рішення ЧЕТВЕРТОГО (ПОЗАЧЕРГОВОГО) З’ЇЗДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” від 06 березня 2023 року № 1, 2, 3 про відкликання депутатів Лохвицької міської ради Лісовського О.М., Коленка Б.М. та Литвиненко Н.С. за народною ініціативою. Суб’єкт оскарження зазначає, що на виконання вимог Кодексу, Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, Роз’яснення головою Лохвицької міської територіальної виборчої комісії скликано засідання цієї комісії, про які поінформовано членів комісії (надіслано смс-повідомлення через застосунок “Вайбер” та на мобільний телефон). Проте засідання територіальної виборчої комісії, призначені на 14, 16, 21 березня та 05, 07, 11, 28 квітня 2023 року, не були повноважними. Частина членів Лохвицької міської територіальної виборчої комісії участі в роботі комісії не беруть та навіть не склали присягу. До пояснень додано копії відомостей щодо відвідування засідань членами Лохвицької міської територіальної виборчої комісії, актів від 14, 16, 21 березня, 05, 07, 11, 28 квітня 2023 року, рішень ЧЕТВЕРТОГО (ПОЗАЧЕРГОВОГО) З’ЇЗДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” від 06 березня 2023 року № 1, 2, 3, журналу реєстрації повідомлень членів територіальної виборчої комісії за відповідні дати.

Також на адресу Комісії 18 травня 2023 року (вх.№ 21-33/1-2560) надійшло мотивоване звернення голови Лохвицької міської територіальної виборчої комісії від 16 травня 2023 року № 01-6/38, у якому вона порушує питання дострокового припинення повноважень окремих членів цієї територіальної виборчої комісії у зв’язку з їх неявкою без поважних причин на два і більше засідань територіальної виборчої комісії.

Вивчивши скаргу Центральна виборча комісія зазначає.

Порядок подання до Комісії звернень (заяв, скарг), а також порядок і строки їх розгляду регламентовано статтями 14, 15 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”.

Частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 вказаного Закону передбачено, що скарги щодо виборів чи референдумів подаються до Комісії та розглядаються нею в порядку та строки, встановлені законом про вибори чи законом про референдуми.

Порядок і строки подання та розгляду скарг щодо місцевих виборів, вимоги до їх форми і змісту визначено розділом XI Кодексу та Порядком.

Відповідно до частини четвертої статті 69 Кодексу, підпункту 3 пункту 8.8 Порядку скарга, що стосується відповідних виборів, однак надійшла до Центральної виборчої комісії поза межами виборчого процесу таких виборів, розглядається Комісією протягом тридцяти днів з дня отримання скарги.

Згідно з частиною другою статті 72 Кодексу, пунктом 10.3 Порядку перед розглядом скарги по суті виборча комісія вивчає скаргу для встановлення, чи подано її належним суб’єктом звернення зі скаргою, визначеним Кодексом; чи віднесено Кодексом розгляд скарги до повноважень виборчої комісії (належний суб’єкт розгляду скарги); чи дотримано суб’єктом звернення зі скаргою строки оскарження, встановлені Кодексом.

Досліджуючи вказані питання, Комісія зазначає, що скаргу подано ПОЛТАВСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” як суб’єктом виборчого процесу відповідних місцевих виборів на бездіяльність Лохвицької міської територіальної виборчої комісії в частині неприйняття нею рішень, передбачених статтею 284 Кодексу, а отже, ця скарга має розглядатись Центральною виборчою комісією як виборчою комісією з місцевих виборів.

Враховуючи положення частин першої, третьої статті 65, статті 66 Кодексу та пунктів 2.1, 3.1, розділу 4 Порядку, підстав для залишення без розгляду по суті скарги ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” немає.

Розглядаючи скаргу та додані до неї документи, а також пояснення суб’єкта оскарження з долученими до них документами, беручи до уваги іншу наявну в Комісії інформацію, Центральна виборча комісія керується таким.

Відповідно до частини першої статті 32, частин першої, четвертої, восьмої статті 33, статті 206 Кодексу територіальні виборчі комісії є постійно діючими спеціальними колегіальними незалежними органами адміністрування виборчих процесів, що в межах своїх повноважень та в порядку, передбачених Кодексом, забезпечують організацію та проведення місцевих виборів, реалізацію виборчих прав громадян України, додержання та однакове застосування виборчого законодавства.

Територіальні виборчі комісії та їх члени при виконанні своїх повноважень зобов’язані діяти відповідно до Конституції України, Кодексу та законів України (частина третя статті 32, частина четверта статті 38 Кодексу). Втручання в діяльність виборчих комісій, зокрема у вирішення питань, віднесених до їхніх повноважень, крім випадків, передбачених законом, заборонено частиною четвертою статті 32 Кодексу.

Процедуру заміщення територіальними виборчими комісіями депутатів місцевих рад, повноваження яких достроково припинені, визначено положеннями статті 284 Кодексу. Водночас з метою забезпечення однакового застосування окремих положень Кодексу, у тому числі й під час вирішення територіальними виборчими комісіями відповідних питань, Центральною виборчою комісією затверджено Роз’яснення.

За змістом частини першої статті 284 Кодексу та пункту 5.9 Роз’яснення в разі дострокового припинення повноважень депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням відповідної територіальної виборчої комісії депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї місцевої організації політичної партії у порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 283 Кодексу.

Комісія зауважує, що випадки дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради визначено статтею 5 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, згідно з якою повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених у частині першій цієї статті підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради, а також за рішенням відповідної ради у зв’язку з обставинами, про які йдеться у частині другій указаної статті. Зокрема, пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” передбачено, що повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково без прийняття рішення відповідної ради у разі його відкликання за народною ініціативою у встановленому цим Законом порядку.

Як зазначено в пункті 5.9 Роз’яснення, рішення, вказане у частині першій статті 284 Кодексу, ухвалюється територіальною виборчою комісією не пізніш як у тридцятиденний строк з дня надходження:

від відповідної ради – належним чином засвідченої копії рішення ради про дострокове припинення повноважень депутата цієї ради або документа, що свідчить про дострокове припинення повноважень депутата ради (у разі дострокового припинення повноважень депутата без рішення ради);

від інших осіб – належним чином засвідченої копії документа уповноваженого органу, що свідчить про дострокове припинення повноважень депутата відповідної ради.

Отже, в разі наявності факту дострокового припинення повноважень депутата міської ради, зокрема з визначеної пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” підстави, та надходження до територіальної виборчої комісії відповідних документів, що підтверджують такий факт, міською територіальною виборчою комісією у тридцятиденний строк з дня надходження таких документів ухвалюється рішення щодо заміщення депутата міської ради, тобто про визнання обраним депутатом міської ради наступного за черговістю кандидата в депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від відповідної місцевої організації політичної партії.

Також частиною дев’ятою статті 41 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” визначено, що на підставі рішення вищого керівного органу політичної партії про відкликання депутата, обраного шляхом висування місцевою організацією політичної партії, за народною ініціативою, а у разі якщо депутат був обраний шляхом самовисування, – на підставі свого рішення, передбаченого частиною п’ятою вказаної статті, відповідна територіальна виборча комісія зобов’язана у порядку, передбаченому Кодексом, визнати обраним депутатом наступного за черговістю кандидата в депутати від місцевої організації політичної партії або призначити проміжні вибори депутата у відповідному багатомандатному виборчому окрузі.

З наявних у Комісії документів вбачається, що 09 березня 2023 року Лохвицька міська територіальна виборча комісія отримала рішення ЧЕТВЕРТОГО (ПОЗАЧЕРГОВОГО) З’ЇЗДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” від 06 березня 2023 року № 1, 2, 3 про відкликання депутатів Лохвицької міської ради Лісовського О.М., Коленка Б.М. та Литвиненко Н.С. за народною ініціативою.

Як указано вище, відкликання депутата міської ради за народною ініціативою у встановленому Законом України “Про статус депутатів місцевих рад” порядку є підставою для дострокового припинення його повноважень, а наявність цього факту та надходження до міської територіальної виборчої комісії відповідних документів, що підтверджують такий факт, зокрема, рішення вищого керівного органу політичної партії про відкликання депутата, обраного шляхом висування місцевою організацією політичної партії, є підставою для ухвалення такою територіальною виборчою комісією у тридцятиденний строк з дня надходження таких документів  рішення, передбаченого частиною першою статті 284 Кодексу, про визнання наступного за черговістю кандидата в депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від місцевої організації політичної партії обраним депутатом міської ради.

За таких обставин, відповідно до положень статті 284 Кодексу та пункту 5.9 Роз’яснення Лохвицька міська територіальна виборча комісія повинна була не пізніше 08 квітня 2023 року вирішити питання щодо визнання обраними депутатами Лохвицької міської ради наступних за черговістю кандидатів у депутати від ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” у зв’язку із достроковим припиненням повноважень депутатів Лохвицької міської ради Лісовського О.М., Коленка Б.М., Литвиненко Н.С.

Однак згідно з наданими Лохвицькою міською територіальною виборчою комісією поясненнями відповідного питання міська територіальна виборча комісія ні в установлений строк, ні до цього часу не вирішила.

Враховуючи викладене, Центральна виборча комісія дійшла висновку, що скарга ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА підлягає задоволенню в частині вимоги стосовно визнання такою, що не відповідає вимогам законодавства про вибори та порушує виборчі права громадян, бездіяльності Лохвицької міської територіальної виборчої комісії, яка полягає у неприйнятті нею рішень щодо визнання обраними депутатами Лохвицької міської ради на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року наступних за черговістю кандидатів у депутати  у відповідних виборчих списках ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” замість депутатів, чиї повноваження достроково припинено рішеннями ЧЕТВЕРТОГО (ПОЗАЧЕРГОВОГО) З’ЇЗДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” від 06 березня 2023 року.

Зважаючи на наведене, Комісія також бере до уваги мотивоване звернення голови Лохвицької міської територіальної виборчої комісії разом з доданими документами щодо дострокового припинення повноважень окремих членів цієї виборчої комісії, зокрема, Максименко Оксани Володимирівни, Сенькович Юлії Віталіївни, Шамрицької Світлани Миколаївни, у зв’язку з їх неявкою на два і більше засідань територіальної виборчої комісії без поважних причин.

Як вбачається із доданих до вказаного звернення документів, названі члени Лохвицької міської територіальної виборчої комісії не з’явилися на два засідання цієї міської територіальної виборчої комісії, скликані на 03 та 15 травня 2023 року. При цьому їх було належним чином поінформовано про скликання засідань шляхом надсилання особистих повідомлень через застосунки “Вайбер” та “Вотсап” на їх контактні номери телефонів. Це підтверджується відповідними актами від 03 та 15 травня 2023 року та відомостями про відвідування членами Лохвицької міської територіальної виборчої комісії засідань комісії 03 та 15 травня 2023 року, а також копіями відповідних повідомлень та сторінок журналу реєстрації таких повідомлень.

За змістом частин першої, п’ятої статті 36 Кодексу, пунктів 2.1, 3.1, 3.4 Порядку організації роботи та ведення діловодства виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2020 року № 173, основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою комісії, в разі його відсутності – заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника – секретарем комісії. Засідання виборчої комісії скликається з обов’язковим повідомленням усіх членів комісії про час, місце проведення засідання та його порядок денний. Повідомлення про засідання може здійснюватися телефоном, електронною поштою чи з використанням інших засобів телекомунікаційного зв’язку. Особа вважається повідомленою у разі, зокрема, надсилання відповідної інформації на її контактний номер телефону, зазначений у поданні до складу відповідної виборчої комісії.

Відповідно до пункту 9 частини четвертої статті 208 Кодексу та пунктів 7.1, 7.2 Роз’яснення щодо порядку дострокового припинення повноважень усього складу та окремих членів виборчих комісій з місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 06 жовтня 2020 року № 351, повноваження члена територіальної виборчої комісії припиняються достроково у зв’язку із систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків або одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду або рішеннями виборчої комісії, яка утворила відповідну комісію (сформувала її склад), двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин або неявкою на засідання виборчої комісії у день голосування.

Під час розгляду питання щодо дострокового припинення повноважень члена комісії з підстав, визначених пунктом 9 частини четвертої статті 208 Кодексу, відповідна виборча комісія враховує, що за змістом статті 38 Кодексу член виборчої комісії зобов’язаний:

додержуватися Конституції України, Кодексу, законів України з питань підготовки і проведення виборів;

брати участь у засіданнях виборчої комісії;

виконувати рішення виборчої комісії та обов’язки, покладені на нього згідно з їх розподілом у комісії;

виконувати інші обов’язки відповідно до Кодексу та законів України.

У разі виникнення підстав, передбачених, зокрема, пунктом 9 частини четвертої статті 208 Кодексу, повноваження члена виборчої комісії припиняються з моменту прийняття рішення про дострокове припинення його повноважень виборчою комісією, яка її утворила.

Викладені факти неучасті членів Лохвицької міської територіальної виборчої комісії Максименко О.В., Сенькович Ю.В., Шамрицької С.М.,у засіданнях виборчої комісії свідчать про порушення ними законодавства України про місцеві вибори, що виявилось у невиконанні обов’язку брати участь у засіданнях виборчої комісії, а отже, про наявність підстав для дострокового припинення їх повноважень відповідно до пункту 9 частини четвертої статті 208 Кодексу.

Беручи до уваги вказане, з метою забезпечення належної роботи Лохвицької міської територіальної виборчої комісії Центральна виборча комісія вважає за необхідне достроково припинити повноваження членів Лохвицької міської територіальної виборчої комісії Максименко О.В., Сенькович Ю.В., Шамрицької С.М. у зв’язку з двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин.

У частині вимоги скарги стосовно прийняття рішення про визнання обраними депутатами Лохвицької міської ради наступних за черговістю кандидатів у депутати цієї міської ради від ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” Комісія зазначає таке.

Громадяни мають право вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В Україні гарантується місцеве самоврядування (стаття 7, частина перша статті 38, частина перша статті 64 Конституції України).

Відповідно до частини другої статті 19 Кодексу забезпечення умов для реалізації виборчих прав громадян, дотримання основних засад виборчого права, належне здійснення виборчих процедур і механізмів, передбачених Кодексом, точне і достовірне встановлення результатів виборів гарантується.

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 205 Кодексу Центральна виборча комісія, крім повноважень, передбачених Законом України “Про Центральну виборчу комісію” може з власної ініціативи у разі бездіяльності територіальної виборчої комісії прийняти відповідне рішення.

Зауважуємо, що вказане положення не покладає на Комісію імперативного обов’язку приймати в такому випадку рішення замість територіальної виборчої комісії, такий захід є її дискреційним правом. Наразі  Комісія не вбачає підстав для вирішення зазначеного питання замість Лохвицької міської територіальної виборчої комісії, а тому відповідна вимога скарги задоволенню не підлягає.

Частиною десятою статті 72 Кодексу встановлено, що у разі задоволення скарги виборча комісія може прийняти рішення, яким, зокрема, зобов’язати суб’єкта оскарження здійснити передбачені законодавством, що регулює організацію та порядок проведення виборів, дії, які випливають із факту скасування рішення, визнання оскаржених дій або бездіяльності протиправними, чи поновити в інший спосіб порушені виборчі права громадян.

З огляду на викладене та обставини, повідомлені Лохвицькою міською територіальною виборчою комісією, через які не було вирішено питання про визнання обраними депутатами Лохвицької міської ради наступних за черговістю кандидатів у депутати Лохвицької міської ради від ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА”, а також внесення Комісією відповідно до положень статей 203, 208 Кодексу за наявності визначених законодавством підстав низки змін до складу Лохвицької міської територіальної виборчої комісії (постанови від 27 березня 2023 року № 18, від 10 квітня 2023 року № 21 та від 05 травня 2023 року № 26) та дострокове припинення цією постановою повноважень окремих її членів, з метою забезпечення реалізації виборчих прав громадян України, керуючись наданими законами України повноваженнями, Центральна виборча комісія вважає за необхідне зобов’язати Лохвицьку міську територіальну виборчу комісію не пізніше 05 червня 2023 року вирішити питання щодо визнання обраними депутатами Лохвицької міської ради на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року наступних за черговістю кандидатів у депутати у відповідних виборчих списках ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” замість депутатів Лохвицької міської ради, чиї повноваження достроково припинено рішеннями ЧЕТВЕРТОГО (ПОЗАЧЕРГОВОГО) З’ЇЗДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” від 06 березня 2023 року № 1, 2, 3, про що невідкладно поінформувати Комісію в установленому порядку.

Враховуючи зазначене, відповідно до статей 7, 38, 64 Конституції України, статей 19, 32, 33, 36, 38, 63 – 72, 202, 205, 206, 208, 284 Виборчого кодексу України, Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 192, Порядку організації роботи та ведення діловодства виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2020 року № 173, Роз’яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 28 жовтня 2020 року № 433, Роз’яснення щодо порядку дострокового припинення повноважень усього складу та окремих членів виборчих комісій з місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 06 жовтня 2020 року № 351, керуючись частиною другою статті 1, частиною першою статті 2, частиною другою статті 3, статтями 11 – 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15, статтями 17, 21 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА”, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 20 квітня 2023 року за № 21-34-1966, задовольнити частково.

2. Визнати такою, що не відповідає вимогам законодавства про вибори та порушує виборчі права громадян, бездіяльність Лохвицької міської територіальної виборчої комісії Миргородського району Полтавської області, яка полягає у неприйнятті нею рішення щодо визнання обраними депутатами Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року наступних за черговістю кандидатів у депутати у відповідних виборчих списках ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” замість депутатів Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області, чиї повноваження достроково припинено рішеннями ЧЕТВЕРТОГО (ПОЗАЧЕРГОВОГО) З’ЇЗДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” від 06 березня 2023 року № 1, 2, 3.

3. У задоволенні іншої вимоги скарги ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА”, зареєстрованої в Центральній виборчій комісії 20 квітня 2023 року за № 21-34-1966, відмовити.

4. Достроково припинити повноваження членів Лохвицької міської територіальної виборчої комісії Миргородського району Полтавської області Максименко Оксани Володимирівни, Сенькович Юлії Віталіївни, Шамрицької Світлани Миколаївни у зв’язку з двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин (пункт 9 частини четвертої статті 208 Виборчого кодексу України).

5. Повідомити місцеві організації політичних партій, за поданнями яких до складу Лохвицької міської територіальної виборчої комісії Миргородського району Полтавської області було включено осіб, повноваження яких достроково припинено пунктом 4 цієї постанови, про можливість подання не пізніше 18 години 21 травня 2023 року до Центральної виборчої комісії нових кандидатур для включення до складу цієї територіальної виборчої комісії.

6. Зобов’язати Лохвицьку міську територіальну виборчу комісію Миргородського району Полтавської області не пізніше 05 червня 2023 року вирішити питання щодо визнання обраними депутатами Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року наступних за черговістю кандидатів у депутати у відповідних виборчих списках ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” замість депутатів Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області, чиї повноваження достроково припинено рішеннями ЧЕТВЕРТОГО (ПОЗАЧЕРГОВОГО) З’ЇЗДУ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” від 06 березня 2023 року № 1, 2, 3, про що невідкладно поінформувати Центральну виборчу комісію в установленому порядку.

7. Копію цієї постанови надіслати ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ДОВІРА” та Лохвицькій міській територіальній виборчій комісії Миргородського району Полтавської області.

8. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії   О. ДІДЕНКО