УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

28 листопада 2004 року №1272

Про скаргу виборця Козаченко Т.А.

До Центральної виборчої комісії 25 листопада 2004 року надійшла скарга виборця Козаченко Тетяни Анатоліївни щодо порушення її виборчих прав під час повторного голосування 21 листопада 2004 року на виборах Президента України.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Закону України “Про вибори Президента України” скарга щодо порушень, які мали місце під час голосування, може бути подана до виборчої комісії, яка допустила порушення, не пізніше закінчення голосування, а до виборчої комісії вищого рівня або до суду – не пізніше двадцять четвертої години дня, наступного за днем голосування.

Згідно з частиною п’ятою зазначеної статті Закону строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає.

У частині третій статті 96 Закону України “Про вибори Президента України”, частині другій статті 15 Закону України “Про Центральну виборчу комісію” встановлено, що днем подачі скарги вважається день фактичного отримання скарги суб’єктом розгляду скарги.

Отже, скарга виборця Козаченко Т.А. подана до Центральної виборчої комісії з порушенням встановлених Законом України “Про вибори Президента України” строків оскарження. У зв’язку з цим ця скарга розгляду не підлягає.

Крім того, заявник скарги вимагає встановити факт порушення процедури підрахунку голосів на виборчій дільниці. Разом з тим згідно з пунктом 8 частини першої статті 27, статті 78 Закону України “Про вибори Президента України” проведення підрахунку голосів, поданих на виборчій дільниці, належить до повноважень дільничної виборчої комісії.

Відповідно до частини другої статті 104 Закону України “Про вибори Президента України” рішення, дії чи бездіяльність дільничної виборчої комісії оскаржуються до територіальної виборчої комісії або до місцевого суду за місцезнаходженням дільничної виборчої комісії.

Отже, розгляд скарги щодо встановлення факту порушення підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці до повноважень Центральної виборчої комісії не належить.

Центральна виборча комісія звертає також увагу на неналежне оформлення поданої до Центральної виборчої комісії скарги, зокрема заявником скарги не дотримано вимог пунктів 3, 5, 6, 8 частини другої, частини четвертої статті 95 Закону України “Про вибори Президента України” щодо обов’язковості зазначення в скарзі назви суб’єкта оскарження та його поштової адреси, доказів, якими заявник скарги обгрунтовує свої вимоги, чітко сформульованих вимог, зазначення зацікавлених осіб, яких суб’єкт подання скарги вважає за потрібне залучити до розгляду скарги, а також стосовно необхідності додання до скарги копій у кількості, яка дорівнює кількості суб’єктів оскарження та зацікавлених осіб, зазначених у скарзі.

Згідно з частиною четвертою статті 13 у разі виявлення у процесі розгляду питання на засіданні Комісії ознак вчинення злочину чи іншого правопорушення Комісія приймає рішення про звернення до відповідних правоохоронних органів та передає їм відповідні матеріали.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 28, 95, 96, 104 Закону України “Про вибори Президента України”, керуючись статтями 11, 12, 13, частиною четвертою статті 14, частинами першою, другою, четвертою статті 15 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу виборця Козаченко Т.А. залишити без розгляду.

2. Скаргу виборця Козаченко Т.А. надіслати до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області для перевірки і реагування відповідно до законів України.

3. Копію цієї постанови направити виборцю Козаченко Т.А.

Голова Центральної виборчої комісії С. КІВАЛОВ