УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

25 лютого 2006 року №769

Про відмову в реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України, що відбулися 25 січня 2006 року в м. Болехів Івано-Франківської області

До Центральної виборчої комісії 20 лютого 2006 року надійшло подання керуючого справами міськвиконкому Болехівської міської ради І. Гончара від 16 лютого 2006 року № 226/02-13/10 щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Розглянувши вищезазначене подання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.

У м. Болехів Івано-Франківської області 25 січня 2006 року відбулися збори громадян України для утворення ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з наступного питання:

“Чи згодні Ви з необхідністю обмеження депутатської недоторканості народних депутатів України, обмеження недоторканості суддів, депутатів та голів місцевих рад і вилучення у зв’язку з цим:

Частини третьої статті 80 Конституції України: “Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані?;

Частини першої статті 105 Конституції України: “Президент України користується правом недоторканості на час виконання повноважень?”.

Згідно з протоколом у цих зборів взяли участь 205 осіб.

Перевіркою відповідності поданих до Центральної виборчої комісії документів вимогам Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” (далі – Закон) встановлено, що документи зборів не відповідають вимогам цього Закону з таких підстав.

Частиною четвертою статті 17 Закону визначено, що в разі відповідності поданих документів вимогам цього Закону голова відповідної місцевої Ради народних депутатів у 10-денний строк подає документи щодо ініціативної групи всеукраїнського референдуму до Центральної комісії з всеукраїнського референдуму.

Відповідно до частини першої статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” у разі дострокового припинення повноважень міського голови чи неможливості виконання ним своїх повноважень повноваження голови здійснює секретар відповідної міської ради.

На порушення цієї норми Закону документи щодо реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму подано до Центральної виборчої комісії неналежним суб’єктом – керуючим справами міськвиконкому Болехівської міської ради.

Частиною четвертою статті 16 Закону передбачено, що на зборах обираються їх голова і секретар; подальший порядок денний повинен включати обговорення доцільності проведення референдуму та формулювання питання, що пропонується на нього винести.

У частині п’ятій статті 16 Закону зазначено, що у разі схвалення більшістю учасників зборів пропозиції про проведення референдуму та затвердження формулювання питання, що пропонується на нього винести, обирається ініціативна група, якій доручається організація збирання підписів громадян України.

На порушення цієї норми Закону з протоколу не вбачається, що на зборах обговорено доцільність проведення референдуму, сформульовано та затверджено питання, яке пропонується на нього винести, а також, що було обрано ініціативну групу.

Відповідно до частини третьої статті 17 Закону для реєстрації ініціативної групи голові відповідної Ради народних депутатів подаються документи зборів громадян, передбачені статтею 16 Закону, а також підписане членами ініціативної групи зобов’язання про додержання ними законодавства України про референдум.

На порушення цієї вимоги Закону до Центральної виборчої комісії не подано списку учасників зборів, точного формулювання питання, що пропонується винести на референдум.

Зборами громади м. Болехів Івано-Франківської області обрано ініціативну групу в складі 20 осіб. Було встановлено, що до списку членів ініціативної групи включено Федорів Наталію Юрківну, Дяків Наталію Миколаївну. Натомість зобов’язання про додержання законодавства України про референдум підписано Федорів Наталією Юріївною, Дяків Наталією Михайлівною, що обумовлює неможливість їх реєстрації членами ініціативної групи.

Отже, на порушення вимог частини шостої статті 16 Закону до складу ініціативної групи включено лише 18 громадян України, які мають право брати участь у референдумі.

Згідно з частиною шостою статті 17 Закону Центральна виборча комісія реєструє ініціативну групу всеукраїнського референдуму в разі відповідності поданих документів щодо ініціативної групи вимогам Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 2, 16, частин першої, третьої, четвертої та шостої статті 17 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми”, частини першої статті 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, керуючись статтею 2, частиною другою статті 3, частиною першою статті 11, частиною першою статті 12, пунктом 3 статті 17, статтею 20 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, утвореної на зборах громадян України, що відбулися 25 січня 2006 року в м. Болехів Івано-Франківської області.

2. Копію цієї постанови надіслати Болехівській міській раді Івано-Франківської області.

Голова Центральної виборчої комісії   Я. ДАВИДОВИЧ