УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

1 березня 2021 року № 85

Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України  Миня М.М., Нечепорука І.О., Соколовського О.В., Тімошкова Л.М., висунутих в одномандатному виборчому окрузі № 87  на проміжних виборах народного депутата України  28 березня 2021 року

До Центральної виборчої комісії 24 та 25 лютого 2021 року надійшли заяви щодо реєстрації кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року відповідно від:

ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ” щодо реєстрації кандидатом Миня Миколи Михайловича, висунутого на позачерговому з’їзді цієї партії 15 лютого 2021 року;

ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ПАРТІЯ ВЕТЕРАНІВ АФГАНІСТАНУ” щодо реєстрації кандидатом Нечепорука Івана Олександровича, висунутого на позачерговому з’їзді цієї партії 15 лютого 2021 року;

ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ЩАСЛИВА УКРАЇНА” щодо реєстрації кандидатом Соколовського Олександра Володимировича, висунутого на  І позачерговому з’їзді цієї партії 14 лютого 2021 року;

ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “НАРОДНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ” щодо реєстрації кандидатом Тімошкова Леоніда Михайловича, висунутого на позачерговому з’їзді цієї партії 15 лютого  2021 року.

Розглянувши вказані документи та наявну в Центральній виборчій комісії інформацію, Комісія встановила.

Згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу XXXXII “Прикінцеві та перехідні положення” Виборчого кодексу України положення Закону України “Про вибори народних депутатів України” (далі – Закон) щодо організації підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України є чинними до наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України.

За змістом частини першої статті 59 Закону та пункту 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України “Про вибори народних депутатів України” під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 16 січня 2020 року № 3, Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, за умови отримання нею документів, передбачених частиною першою статті 55 Закону, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені в указаній нормі Закону.

Пунктом 4 частини першої статті 55 Закону визначено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, до Центральної виборчої комісії подається автобіографія кандидата в народні депутати України, на паперовому носії та в електронному вигляді, яка обов’язково повинна містити, зокрема,  відомості про склад сім’ї.

Усупереч зазначеній нормі Закону автобіографії Тімошкова Л.М., Нечепорука І.О. в електронному вигляді до Комісії не подано. Крім того, подана автобіографія Соколовського О.В. не містить відомостей про склад сім’ї.

Пунктом 5 частини першої статті 55 Закону визначено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, до Центральної виборчої комісії подається декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидата в народні депутати України відповідно до статті 57 Закону.

Частиною першою статті 57 Закону встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом у народні депутати України за формою, визначеною відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”. При цьому згідно з Календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів України 28 березня  2021 року, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від  22 січня 2021 року № 18, виборчий процес проміжних виборів народних депутатів України розпочався 27 січня 2021 року. Таким чином, кандидати в народні депутати України мають подати відповідну декларацію за 2020 рік.

За змістом частини першої статті 45 Закону України “Про запобігання корупції” подання декларації здійснюється шляхом її заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції за встановленою ним формою.

Згідно з пунктом 2 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України “Про вибори народних депутатів України” стосовно декларування майнового стану, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 16 січня 2020 року № 4, на проміжних виборах народних депутатів України декларація (усі сторінки декларації, у тому числі ті сторінки її розділів, стосовно яких у суб’єкта декларування та членів його сім’ї відсутні об’єкти для декларування у відповідному розділі) кандидата в народні депутати України разом з іншими документами, передбаченими статтею 55 Закону, подається до Центральної виборчої комісії для реєстрації особи кандидатом у народні депутати України після присвоєння такій декларації унікального ідентифікатора документа в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на паперових носіях та в електронному вигляді:

на паперових носіях – роздрукована декларація, розміщена в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, засвідчена підписом кандидата в народні депутати України шляхом проставлення його на останній сторінці декларації;

в електронному вигляді – у форматі PDF (*.pdf) на оптичному носії інформації (CD-R, DVD-R) або на USB-флешнакопичувачі чи іншому пристрої для запам’ятовування, що використовує інтерфейс USB.

Однак усупереч зазначеному до Комісії не подано декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидатів у народні депутати України Соколовського О.В. та Миня М.М. відповідно до статті 57 Закону на паперових носіях та в електронному вигляді. При цьому Миньом М.М. до Комісії на паперових носіях подано декларацію за 2019 рік, яка не засвідчена його підписом та не є роздрукованою декларацією, розміщеною в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, подані для реєстрації Тімошкова Л.М., Нечепорука І.О. кандидатами в народні депутати України на паперових носіях декларації не розміщено в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а їх подання здійснювалося не шляхом їх заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, визначеного пунктом 5 частини першої статті 55 Закону документа, а саме: декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидата в народні депутати України відповідно до статті 57 Закону, необхідного для реєстрації кандидатів у народні депутати України Соколовського О.В., Миня М.М., Тімошкова Л.М., Нечепорука І.О., до Комісії не подано.

Пунктом 6 частини першої статті 55 Закону передбачено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого політичною партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, необхідно подати до Центральної виборчої комісії документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону.

Так, згідно з частиною другою статті 56 Закону політична партія, яка висунула кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати. При цьому Центральна виборча комісія зауважує, що на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року розмір грошової застави кандидата в народні депутати України становить 60 000 (шістдесят тисяч) гривень.

За змістом пункту 6 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України “Про вибори народних депутатів України” під час реєстрації кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 16 січня 2020 року № 3, документ про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону, який подається до Комісії разом з іншими документами для реєстрації кандидата в народні депутати України, повинен підтверджувати здійснення банківської операції та відображати, зокрема:

внесення грошової застави саме політичною партією, яка висунула кандидата в народні депутати України;

внесення грошової застави в розмірі, встановленому частиною другою статті 56 Закону.

У документі про внесення грошової застави платником повинно бути зазначено політичну партію – в разі внесення нею грошової застави для реєстрації висунутих нею кандидатів у народні депутати України.

Внесення грошової застави політичною партією здійснюється шляхом перерахування коштів із банківського рахунку політичної партії на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії.

Натомість до заяви ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “НАРОДНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ” додано документ про проведення операції через веббанкінг, у якому зазначено, зокрема: “Призначення платежу: грошова застава кандидата в народні депутати України від ПП “НДППУ” Тімошкова Л.М.; Сума: 1,00 ₴”; до заяви ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ЩАСЛИВА УКРАЇНА” додано документ про проведення касової операції, в якому зазначено, зокрема: “Платник: Гриньов К.В.; Призначення: грошова застава кандидата в нар. деп України Соколовського О.В.;  Сума: 1,00 UAH”; до заяви ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ПАРТІЯ ВЕТЕРАНІВ АФГАНІСТАНУ” додано документ про проведення операції через веббанкінг, в якому зазначено, зокрема: “Призначення платежу: грошова застава кандидата  в народні депутати України від ПАРТІЇ ВЕТЕРАНІВ АФГАНІСТАНУ Нечепорука І.О.; Сума: 1,00 ₴”, до заяви ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ” додано квитанцію, в якій указано, зокрема: “Відправник: Самохін Олексій Юрійович; Призначення платежу: грошова застава кандидата в  народні депутати України Миньо Миколи Михайловича; Сума літерами:  одна грн. 00 коп.”.

З огляду на викладене вказані квитанції не можна вважати документом про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону.

Таким чином, визначеного пунктом 6 частини першої статті 55 Закону документа про внесення грошової застави згідно зі статтею 56 Закону, необхідного для реєстрації кандидатів у народні депутати України Тімошкова Л.М., Соколовського О.В., Нечепорука І.О., Миня М.М., до Комісії не подано.

Крім того, пунктом 7 частини першої статті 55 Закону встановлено, що для реєстрації кандидата в народні депутати України, висунутого партією у відповідному одномандатному виборчому окрузі, до Центральної виборчої комісії подається 4 фотографії кандидата розміром 4 х 6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді.

Однак для реєстрації кандидатів у народні депутати України Тімошкова Л.М., Нечепорука І.О. фотографій на паперових носіях та в електронному вигляді не подано. Натомість подано ксерокопії фотографій, розмір яких не відповідає установленому пунктом 7 частини першої статті 55 Закону.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 55 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до частини першої статті 55, частини другої статті 56, частини першої статті 57, частин першої, шостої статті 59, пункту 2 частини першої, частини другої статті 60 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, підпункту 2 пункту 2  розділу XXXXII “Прикінцеві та перехідні положення” Виборчого кодексу України, керуючись статтями 11 – 13, пунктом 17 статті 19 Закону  України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидатів у народні депутати України Миня Миколи Михайловича, висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ “ПОБРАТИМИ УКРАЇНИ”, Нечепорука Івана Олександровича, висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ “ПАРТІЯ ВЕТЕРАНІВ АФГАНІСТАНУ”, Соколовського Олександра Володимировича, висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ “ЩАСЛИВА УКРАЇНА”, Тімошкова Леоніда Михайловича, висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ “НАРОДНО-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ”, в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року.

2. Копію цієї постанови видати представникам політичних партій, якими подавалися документи щодо реєстрації кандидатів у народні депутати України, указаних в пункті 1 цієї постанови.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії   О. ДІДЕНКО