УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

24 грудня 2001 року № 62

Про вимоги до програмно-технічного комплексу
окружної виборчої комісії по виборах народних депутатів України
31 березня 2002 року

З метою забезпечення використання у процесі підготовки і проведення виборів народних депутатів України 31 березня 2002 року Єдиної інформаційно-аналітичної системи “Вибори”, враховуючи Розпорядження Президента України від 10 грудня 2001 року № 346/2001-рп “Про застосування автоматизованих інформаційних систем у процесі підготовки і проведення у 2002 році виборів народних депутатів України” та керуючись пунктом 1 частини другої статті 22 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, статтями 11, 12, пунктами 1, 6 статті 14, статтею 33 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити вимоги до програмно-технічного комплексу окружної виборчої комісії по виборах народних депутатів України 31 березня 2002 року (додаються).

2. Цю постанову надіслати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській, Севастопольській міським державним адміністраціям та окружним виборчим комісіям після їх утворення.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на члена Центральної виборчої комісії Коваля М.І.

Голова Центральної виборчої комісії М.РЯБЕЦЬ

 

Додатки та посилання

Додаток 1

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від "24" грудня 2001 року № 62

Вимоги до програмно-технічного комплексу
окружної виборчої комісії по виборах народних депутатів України 31 березня 2002 року

І. Склад програмно-технічного комплексу

До програмно-технічного комплексу окружної виборчої комісії під час підготовки і проведення виборів народних депутатів України 31 березня 2002 року входять кілька комп’ютерних робочих станцій (далі - станції), об’єднаних у локальну мережу разом з периферійним обладнанням до них, та підключених за допомогою комутованих телефонних каналів зв’язку до центрального телекомунікаційного вузла Центральної виборчої комісії.

Кількість станцій у програмно-технічному комплексі окружної виборчої комісії залежить від кількості дільниць, утворених на території відповідного одномандатного виборчого округу, і визначається таким чином:

до 160 дільниць в окрузі – 2 станції;

від 161 до 240 дільниць в окрузі – 3 станції;

від 241 до 320 дільниць в окрузі – 4 станції;

321 і більше дільниць в окрузі – 5 станцій.

До однієї станції, яка далі буде називатися основною, обов’язково підключаються принтер та модем, джерело безперебійного живлення. Інші (додаткові) станції об’єднуються разом з основною станцією в локальну мережу за допомогою мережового концентратора. Якщо до складу програмно-технічного комплексу окружної виборчої комісії входить тільки одна додаткова станція, то допускається з’єднання її з основною станцією безпосередньо (без застосування мережового концентратора).

ІІ. Строки встановлення програмно-технічного комплексу

Встановлення елементів програмно-технічного комплексу в приміщенні окружної виборчої комісії здійснюється в такі строки:

до 10 січня 2002 року – одна станція, модем, принтер та джерело безперебійного живлення;

до 25 березня 2002 року – програмно-технічний комплекс у повному складі (з додатковими станціями).

Після 6 квітня 2002 року з усього складу програмно-технічного комплексу в окружній виборчій комісії залишається одна основна станція та модем, підключені до центрального телекомунікаційного вузла Центральної виборчої комісії, принтер і джерело безперебійного живлення,.

Після 10 квітня 2002 року приміщення окружної виборчої комісії звільняється від усіх елементів програмно-технічного комплексу, якщо інше не буде додатково визначено Центральною виборчою комісією.

ІІІ. Вимоги до програмно-технічного комплексу

Елемент, складова частина

Характеристика, тип

Комп’ютерна робоча станція:

Базова плата з установленим процесором

CPU Celeron 300 або потужніший

Оперативна пам’ять

не менше 64 MB

Жорсткий диск

не менше 2Gb

Дисковод

FDD 3,5"

Дисковод CD-ROM

CD-ROM Drive

Мережова плата

Ethernet adapter (Windows NT та Windows 95 сумісний)

Монітор

Кольоровий монітор з розміром екрана 15" і дозволяючою спроможністю не нижче 800х600

Операційна система для підтримки робочої групи з мережовим протоколом NetBEUI:

Microsoft Windows 9x; NT; 2000

Базове програмне забезпечення

MS Office 97 Professional, Internet Explorer 5.5

Пристрій (джерело) безперебійного живлення потужністю не нижче 600VA
Модем: V32, V32bis, V34, V34bis, V42bis, MNPS 5

Принтер: Лазерний з дозволяючою спроможністю не нижче 600 dpi

Мережовий концентратор: швидкість - не менше 10 Мбіт/c, кількість портів - не менше кількості КРС у програмно-технічному комплексі

ІV. Склад технічного персоналу програмно-технічного комплексу

До складу технічного персоналу програмно-технічного комплексу окружної виборчої комісії входять системний адміністратор та оператори, підбір кандидатур на посади яких забезпечує голова окружної виборчої комісії спільно з органами виконавчої влади на місцях.

На період з 10 січня до 30 березня 2002 року в кожній окружній виборчій комісії роботу програмно-технічного комплексу забезпечують оператор, який працює постійно, та системний адміністратор, який працює за викликами.

На період з 6 години 31 березня до 12 години 1 квітня 2002 року для своєчасного введення і передачі інформації про результати голосування окружні виборчі комісії забезпечуються додатковою кількістю операторів, що визначається таким чином:

до 160 дільниць – 1 оператор,

від 161 до 240 дільниць – 2 оператори,

від 241 до 320 дільниць – 3 оператори,

321 і більше дільниць – 4 оператори.

У цей же період забезпечується постійна присутність в окружній виборчій комісії системного адміністратора.

V. Вимоги до системного адміністратора
програмно-технічного комплексу

Для виконання обов’язків системного адміністратора залучається фахівець, який має досвід роботи щодо встановлення і експлуатації локальних комп’ютерних мереж та програмного забезпечення, спрямованих на підтримку баз даних та віддаленого користувача.

Системний адміністратор повинен мати досвід роботи з:

експлуатації засобів обчислювальної техніки та діагностики їх несправностей засобами системного програмного забезпечення;

встановлення операційних систем MS Windows 95/98 або Windows NT 4.0 Workstation на окремі комп’ютерні робочі станції;

створення локальної комп’ютерної мережі на базі протоколів NetBEUI та TCP/IP;

налагодження віддаленого доступу до комп’ютерної мережі за допомогою модему;

встановлення та супроводження прикладного програмного забезпечення, в тому числі компонентів пакету програм Microsoft Office;

встановлення та супроводження інструментального програмного забезпечення, в тому числі систем управління базами даних та драйверів ODBC для доступу до баз даних у локальній мережі.

Системний адміністратор окружної виборчої комісії під час навчання, організованого за кущовим принципом у регіонах, повинен мати системний блок комп’ютерної робочої станції окружної виборчої комісії для встановлення на ньому програмного та інформаційного забезпечення підсистеми збору та передачі інформації від окружних виборчих комісій до центральної бази даних ЄІАС "Вибори".

VІ. Вимоги до оператора програмно-технічного комплексу

Для виконання обов’язків оператора комп’ютерного набору залучаються фахівці, які мають досвід роботи з:

засобами обчислювальної техніки, зокрема з персональним комп’ютером і принтером;

введення, перегляду та коригування інформації засобами прикладного програмного забезпечення;

підготовки текстових документів за допомогою текстового редактора Word та засобу підтримки електронних таблиць Microsoft Excel з програмного пакету Microsoft Office.

Секретар Центральної виборчої комісії Я.ДАВИДОВИЧ