УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

27 грудня 2018 року № 269

Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 23 липня 2018 року № 101

Враховуючи викладені в рішенні Національного агентства з питань запобігання корупції від 14 вересня 2018 року № 2030 пропозиції до Антикорупційної програми Центральної виборчої комісії на 2018 – 2020 роки, керуючись статтями 11 – 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Внести до Антикорупційної програми Центральної виборчої комісії на 2018 – 2020 роки, затвердженої постановою Центральної виборчої комісії від 23 липня 2018 року № 101, такі зміни:

1) розділ V викласти в такій редакції:

"V. Моніторинг, оцінка виконання та перегляд Програми

Відповідно до частини першої статті 18 Закону України "Про запобігання корупції" засади антикорупційної політики (Антикорупційна стратегія) визначаються Верховною Радою України. Згідно з частиною п’ятою цієї самої статті державна програма з виконання Антикорупційної стратегії підлягає щорічному перегляду з урахуванням результатів реалізації визначених заходів, висновків та рекомендацій парламентських слухань з питань ситуації щодо корупції. У зв’язку з цим Програма Комісії підлягає щорічному перегляду на відповідність засадам державної антикорупційної політики.

Моніторинг запроваджених у Комісії Програмою заходів щодо запобігання корупції, а також загальну координацію стосовно виконання Програми здійснює відділ з питань управління персоналом Секретаріату Комісії.

Указаний відділ щоквартально проводить моніторинг виконання Програми, у тому числі під час розгляду узагальненої інформації, що подається до Національного агентства з питань запобігання корупції, про стан виконання державної програми.

Для проведення моніторингу зазначений відділ отримує від осіб, відповідальних за виконання конкретних заходів, інформацію щодо їх виконання, аналізує та оцінює ефективність і своєчасність виконання Програми. Оцінка ефективності результатів виконання заходів Програми Комісії здійснюється за критеріями фактичного виконання заходів, своєчасності виконання, повноти та їх впливу на очікувані результати з усунення чи мінімізації корупційного ризику, а також на створення в Комісії ефективних механізмів запобігання корупції, конфлікту інтересів та забезпечення контролю за дотриманням правил доброчесності, формування нетолерантного ставлення працівників Комісії до корупції.

У разі надання Національним агентством з питань запобігання корупції пропозицій щодо удосконалення (конкретизацій) положень Програми, ідентифікації нових корупційних ризиків у діяльності Комісії у 2019 та 2020 роках та в разі встановлення за результатами оцінки виконання Програми недієвості визначених нею заходів до Програми вносяться зміни у місячний термін з моменту виявлення (встановлення).

Крім того, за підсумками виконання Програми оцінка її ефективності враховується у процесі розроблення Програми на наступний період.

Програма також повинна переглядатися в разі внесення змін до нормативно-правових актів антикорупційного законодавства. Програма підлягатиме перегляду в місячний термін у разі затвердження Антикорупційної стратегії на 2018 – 2020 роки та державної програми щодо реалізації засад указаної стратегії.

Для здійснення відповідних заходів відділ має право одержувати від структурних підрозділів Секретаріату Комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців необхідну інформацію.

Зміни до Програми вносяться шляхом прийняття рішення Комісії.";

2) додаток до Звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Центральної виборчої комісії замінити додатками 1, 2, що додаються.

2. Цю постанову надіслати Національному агентству з питань запобігання корупції.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії   Т. СЛІПАЧУК

Додатки та посилання