УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

Документ втратив чинність 12.07.2012

31 січня 2006 року №350

Про затвердження Порядку виділення асигнувань,
обліку надходження та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються окружним виборчим комісіям на підготовку
і проведення виборів народних депутатів України

(втратила чинність згідно з постановою Центральної виборчої комісії
від 12 липня 2012 р. № 110)

Відповідно до частини сьомої статті 49 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, керуючись статтями 12, 13,   пунктом  4 статті 19, частиною 3 статті 23 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”,  Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Порядок виділення асигнувань, обліку надходження та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються окружним виборчим комісіям на підготовку і проведення виборів народних депутатів України, встановлений Центральною виборчою комісією спільно з Міністерством фінансів України  (додається).

2. Цю постанову надіслати окружним виборчим комісіям.

Голова Центральної виборчої комісії   Я. ДАВИДОВИЧ

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Центральної виборчої комісії
від  31 січня 2006  року  № 350

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом   Міністерства   фінансів   України
від  31 січня 2006   року № 66

ПОРЯДОК
виділення асигнувань, обліку надходження та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються окружним виборчим комісіям на підготовку і проведення виборів народних депутатів України

I. Загальні положення

1. Цей Порядок регулює питання виділення асигнувань, обліку надходження та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються окружним виборчим комісіям на підготовку і проведення виборів народних депутатів України.
2. Видатки на підготовку і проведення виборів народних депутатів України за рахунок коштів Державного бюджету України здійснюються Центральною виборчою комісією, яка є головним розпорядником бюджетних коштів, та окружними виборчими комісіями в особі їх голів, а в разі їх відсутності – заступників голів цих комісій, які є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня.
3. Центральна виборча комісія на підставі копій свідоцтв про державну реєстрацію юридичної особи формує мережу окружних виборчих комісій, що утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України, та подає її на електронних і паперових носіях до Державного казначейства України.
4. Відповідальність за цільове використання коштів несуть розпорядники бюджетних коштів згідно із законодавством.
5. Контроль за правильним і цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів народних депутатів України, здійснюється Центральною виборчою комісією та відповідними органами, на які покладено повноваження  контролю за дотриманням бюджетного законодавства.

II. Організація здійснення видатків окружних виборчих комісій
на підготовку і проведення виборів народних депутатів України

1. Видатки на підготовку і проведення виборів народних депутатів України здійснюються за такими напрямами:
– заходи Центральної виборчої комісії з підготовки і проведення виборів народних депутатів України ;
– заходи окружних та дільничних виборчих комісій з підготовки і проведення виборів народних депутатів України.
2. Центральна виборча комісія:
– у межах бюджетних призначень, передбачених Державним бюджетом України на підготовку і проведення виборів народних депутатів України, розробляє кошторис Центральної виборчої комісії;
– розробляє та затверджує середні норми видатків окружної виборчої комісії, а також середні норми видатків для потреб дільничних виборчих комісій.
3. Окружна виборча комісія:
– на підставі лімітної довідки про бюджетні асигнування Центральної виборчої комісії, обрахованої відповідно до середніх норм видатків окружної виборчої комісії та середніх норм видатків для потреб дільничних виборчих комісій, подає на затвердження до Центральної виборчої комісії проект кошторису і проект плану асигнувань загального фонду державного бюджету (постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року №228 „Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ”, наказ Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 р. №57 „Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету”);
– на підставі середніх норм видатків окружної виборчої комісії та середніх норм видатків для потреб дільничних виборчих комісій складає та подає на затвердження до Центральної виборчої комісії у десятиденний строк з дня її утворення єдиний кошторис видатків для підготовки і проведення виборів народних депутатів України із включенням до нього видатків окружної виборчої комісії та видатків для потреб дільничних виборчих комісій територіального виборчого округу за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
– складає та подає до Центральної виборчої комісії розшифрування показників єдиного кошторису видатків за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку;
– розробляє і подає до Центральної виборчої комісії штатний розпис для окружної виборчої комісії та затверджує штатні розписи для дільничних виборчих комісій територіального виборчого округу за формою згідно з додатками 3, 4 до цього Порядку відповідно;
4. Центральна виборча комісія у п’ятиденний строк з дня надходження від окружних виборчих комісій проекту кошторису, проекту плану асигнувань загального фонду державного бюджету, єдиного кошторису видатків, штатного розпису розглядає та затверджує їх.
5. Центральна виборча комісія складає і затверджує розподіл показників зведеного кошторису та розподіл показників зведеного плану асигнувань загального фонду державного бюджету на підготовку і проведення виборів народних депутатів України у розрізі розпорядників коштів нижчого рівня, а саме окружних виборчих комісій, за територіями відповідно до мережі розпорядників коштів та подає їх до Державного казначейства України.
6. Окружні виборчі комісії подають відповідним органам Державного казначейства на паперових та електронних носіях затверджені Центральною виборчою комісією кошториси, єдині кошториси та плани асигнувань загального фонду державного бюджету.
7. Доведені обсяги бюджетних асигнувань є підставою для прийняття окружними виборчими комісіями бюджетних зобов’язань.
8. У разі внесення змін до кошторисів, планів асигнувань загального фонду державного бюджету окружних виборчих комісій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року №228 „Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ”, наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 р. № 57 складаються довідки про зміни кошторису, які затверджуються в тому ж порядку, що й кошториси, плани асигнувань загального фонду державного бюджету і є їх невід’ємною частиною.
Окружна виборча комісія протягом наступного робочого дня після затвердження довідки про зміни кошторису та плану асигнувань подає її відповідному територіальному органу Державного казначейства.
9. Пропозиції про внесення змін до кошторису, плану асигнувань, єдиного кошторису видатків окружної виборчої комісії можуть вноситися окружною виборчою комісією і подаватися на затвердження до Центральної виборчої комісії з розрахунками та економічними обґрунтуваннями не пізніш як за десять днів до дня проведення виборів. Рішення про затвердження цих змін Центральна виборча комісія приймає не пізніш як за два дні до дня проведення виборів.
10. Окружна виборча комісія на підставі затвердженого Центральною виборчою комісією єдиного кошторису видатків складає та затверджує єдині кошториси видатків та штатні розписи дільничних виборчих комісій.
При складанні цих кошторисів окружна виборча комісія, крім середніх норм видатків для потреб дільничних виборчих комісій, затверджених Центральною виборчою комісією, враховує кількість членів дільничних виборчих комісій, кількість громадян, включених до списків виборців, забезпечення їх необхідними приміщеннями, обладнанням, інвентарем тощо.
11. Рахунки окружних виборчих комісій відкриваються в територіальному органі Державного казначейства України за місцезнаходженням відповідної окружної виборчої комісії згідно з наказом Державного казначейства України від 2 грудня 2002 р. № 221 “Про затвердження Порядку відкриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства”. При цьому картки зі зразками підписів голови, заступника голови та головного бухгалтера окружної виборчої комісії, які подаються до територіального органу казначейства, засвідчуються Головою чи заступником Голови Центральної виборчої комісії або нотаріусом. У картку включається також зразок відбитка печатки окружної виборчої комісії.
12. Видатки Центральної виборчої комісії та окружних виборчих комісій здійснюються відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженого наказом Державного казначейства України від 25 травня 2004 р. № 89 „Про затвердження Порядку обслуговування державного бюджету за видатками” та зареєстрованого Міністерством юстиції України 10 червня 2004 р. за № 716/9315 та до Порядку обліку зобов’язань розпорядників бюджетних коштів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 19 жовтня 2000 р. № 103 „Про затвердження Порядку обліку зобов’язань розпорядників бюджетних коштів в органах Державного казначейства України” та зареєстрованого Міністерством юстиції України 30 жовтня 2000 р. за  № 759/4980.
Відшкодування витрат на відрядження, пов`язані з виконанням обов`язків члена виборчих комісій, здійснюється в порядку, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 р. №663 „Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон”.
13. Окружна виборча комісія наступного дня після закінчення декади терміново надсилає Центральній виборчій комісії повідомлення про витрачання коштів станом на 10, 20, 30 число поточного місяця за  показниками  єдиного кошторису видатків окружної виборчої комісії на підготовку і проведення виборів народних депутатів України за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.
14. Для своєчасного погашення та недопущення виникнення і зростання кредиторської та дебіторської заборгованостей  окружна виборча комісія наступного дня після закінчення декади терміново надсилає Центральній виборчій комісії повідомлення про заборгованість станом на 10, 20, 30 число поточного місяця за показниками єдиного кошторису видатків окружної виборчої комісії на підготовку і проведення виборів народних депутатів України за формою згідно з додатком 6 до цього Порядку.

III. Облік надходження та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів народних депутатів України окружним виборчим комісіям

1. Відображення у бухгалтерському обліку та формах фінансової звітності операцій з надходження та використання бюджетних коштів виборчими комісіями проводиться у порядку, визначеному Державним казначейством України.

IV. Припинення руху коштів та їх повернення

1. Окружна виборча комісія не пізніше як у п’ятиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів подає до Центральної виборчої комісії виписки з реєстраційного рахунку та припиняє рух коштів на реєстраційному рахунку. У семиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів народних депутатів України Центральна виборча комісія відкликає залишки невикористаних асигнувань, виділених із загального фонду державного бюджету на підготовку і проведення виборів, шляхом надання Державному казначейству України коригуючого розподілу виділених асигнувань.
2. На підставі повідомлення, зазначеного в пункті 1 цього розділу, відповідно до частини сьомої статті 38 Закону України „Про вибори народних депутатів України” у Бюлетені державної реєстрації безоплатно друкується інформація про дату припинення окружної виборчої комісії, що є підставою для пред’явлення претензій за борговими зобов’язаннями.
3. Окружна виборча комісія після закриття реєстраційного рахунку повідомляє організації, що зареєстрували її як платника податку та зборів (платежів), про припинення своїх повноважень.

Секретар Центральної виборчої комісії   С. ДУБОВИК

Додатки та посилання

Постанова №110 від 12.07.2012
Про Порядок фінансування окружних виборчих комісій та дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів народних депутатів України