УКРАЇНА

Центральна виборча комісія

Постанова

м. Київ

28 квітня 1998 року   № 233

Про заяви Гончара М.В., Мусієнка О.Г., Сергієнка О.Ф.

До Центральної виборчої комісії звернулися Гончар М.В., Мусієнко О.Г., Сергієнко О.Ф. із заявами про визнання недійсними виборів у одномандатному виборчому окрузі № 223 (м. Київ), де вони балотувалися кандидатами в народні депутати України, посилаючись на недотримання Закону України “Про вибори народних депутатів України”. Гончар М.В., зокрема, нарікає, що окружна виборча комісія не запросила його на зустрічі звиборцями у військових частинах і СІЗО; всіх кандидатів було позбавлено можливості вести агітацію у розташованих за межами України виборчих дільницях; списки виборців на зазначених дільницях складені неповно; на двох виборчих дільницях у м. Києві у день виборів проводилась агітація за Косаківського Л.Г.; у виборчому окрузі невстановленими особами було розповсюджено анонімну листівку. Мусієнко О.Г. посилається на неналежне складення списків виборців на виборчих дільницях за кордоном, перевагу в можливостях вести передвиборну агітацію за кордоном кандидата в народні депутати України Бутейка А. Д., утворення виборчого округу із закордонних територій, що не межують одна з одною. Він також інформує, що члени окружної виборчої комісії намагалися не допускати офіційних спостерігачів до огляду пакетів, що надходили з виборчих дільниць; у лікарні на виборчій дільниці № 64/18 бюлетені за хворих виборців заповнювали інші особи; аналіз результатів голосування, на його думку, дає підстави вважати їх сфальсифікованими. Сергієнко С. О. стверджує, що на виборчих дільницях №№ З/З, 19/2, 24/7, 33/16, 34/17, 36/19, 37/20, 38/21, 41/24, 45/28, 46/29, 47/30, 48/31,49/31, 49/32, 102/63, де були присутні його офіційні спостерігачі, а також на всіх інших виборчих дільницях виборчого округу не була представлена інформація про кандидатів у народні депутати України; допускалося відкрите голосування виборців; офіційним спостерігачам чинилися перешкоди у здійсненні контролю за дотриманням процедури голосування і підрахунку бюлетенів; дільничні виборчі комісії ухилялися від погашення невикористаних виборчих бюлетенів; порушувалася процедура голосування; кандидат Коваленко А.А. зняв свою кандидатуру на користь Косаківського Л.Г., якого визнано обраним народним депутатом України у цьому виборчому окрузі.

Центральна виборча комісія, розглянувши заяви Гончара М.В., Мусієнка О.Г. та Сергієнка О.Ф., не знайшла достатніх підстав, щоб визнати зазначені порушення Закону України “Про вибори народних депутатів України” такими, що вплинули на підсумки виборів.

Старокиївський районний суд м. Києва, розглянувши в судовому засіданні 24.04.98 р. скаргу Сергієнка О.Ф. з мотивацією, аналогічною викладеній в адресованій Центральній виборчій комісії заяві, прийшов до висновку про безпідставність його доводів. Суд вважає, що вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі пройшли відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України” і будь-яких порушень, що могли б вплинути на підсумки виборів, не встановлено.

За результатами перевірок теж не встановлено причин вважати, що відбувалися порушення законодавства про вибори, які вплинули б на підсумки виборів.

Керуючись статтею 14 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, статтею 47 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, Центральна виборча комісія постановляє:

Відмовити Гончару М.В., Мусієнку О.Г. та Сергієнку О.Ф. у визнанні недійсними виборів у одномандатному виборчому окрузі №223.

Голова Центральної виборчої комісії

М.Рябець